HNL: Odličan start Pamića, Dragovoljac ne posustaje

U tri završene utakmice 23. kola Prve HNL domaćini su ostvarili vrlo dobar učinak. Novi trener Istre 1961, Igor Pamić, startao je pobjedom, dok je Dragovoljac jedini gost koji je uspio ostati neporažen…

U vrlo zanimljivoj utakmici na Šubićevcu domaćin je jedva iščupao bod. Zahuktali Dragovoljac nastavio je sa sjajnim proljetnim partijama te je umalo šokirao i Šibenik. Nakon što su gubili 1-0, Sigećani su u nastavku preokrenuli rezultat i vodili sve do 79. minute kada je dvostruki strijelac Jakoliš izjednačio na 2-2.

Pod novim trenerom Istra 1961 je konačno prekinula negativan niz. Očito je dolazak temperamentnog Pamića malo razbudio svlačionicu i domaćin je došao do minimalne, ali vrlo vrijedne pobjede protiv Zadra. Jedini pogodak na utakmici zabio je Sušić u 21. minuti.

U preostalom dvoboju koji se igrao u 16.00 sati Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Inter iz Zaprešića. Identičnim rezultatom kao u Puli 'bijelo-plavi' su došli do tri boda koji su ih barem na nekoliko sati smjestili na šesto mjesto Prve HNL. A strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Lukačević.