Potvrđen dolazak Šahtara

E što bi Mamić dao za ovo: Dvije tisuće ljudi na trening utakmici Hajduka

Uspješnu premijeru u 2012. godini imali su nogometaši Hajduka, a na Poljudu je i potvrđen dolazak ukrajinskog Šahtara za 101. rođendan...

Nogometaši Hajduka su u prvoj od četiri pripremne utakmice pred skoro dvije tisuće gledatelja na pomoćnom igralištu na Poljudu svladali trećeligaša Primorac 1929 s 2:1. Odlična je to posjeta za ovakvu utakmicu po orilično hladnom vremenu.

Pogotke za 'Bijele' postigli su Vuković u 24. minuti, a na 2:0 povisio je Lendrić u 52. minuti, dok je počasni pogodak za goste iz Stobreča postigao Franić sedam minuta prije kraja utakmice.

Balakov je dao priliku svim igračima, koje je imao na raspolaganju, izostali su tek Gabrić, Ahmad Sharbini i Inoha.

''Zadovoljan sam onim što su moji igrači prikazali, do sada smo malo radili s loptom i u ovom trenutku rezultat nam nije u prvom planu. Igrači su pokazali želju i karakter, a novi igrači ono što se od njih i očekivalo'', kazao je nakon pobjede (2:1) trener Balakov.

''Ako ovako nastave bit će dobro. Zadovoljan sam i mladima i pojačanjima, no rano je govoriti o njihovoj kvaliteti. Dovedeni su na pozicije koje nam trebaju i za sada su ih dobro popunili.''

A navijači?

''Užitak je kad na jednoj, praktički, trening-utakmici, i to po ovakvo hladnom vremenu, imaš toliko navijača na tribinama. Hvala svima koji su došli, no ovo je tek početak, utakmicu smo odigrali nakon dva današnja treninga i vrlo zahtijevnog početka priprema u kojem se vrlo malo radilo s loptom.''

Hajduk će kao posljednju pripremnu utakmicu pred nastavak sezone igrati protiv Šahtara!

Bit će to i poklon vjernim navijačima u sklopu proslave Hajdukovog 101. rođendana. U koliko će sati hrvatski reprezentativci, Darijo Srna i Eduardo istrčati na Poljud bit će objavljeno naknadno. A da će Poljud sigurno biti pun u Hajduku mogu biti sigurni.