Napromašivali se

Hajduk u finalu Gabele: Na penale izbacili Zrinjski

Dvoboj Hajduka i Zrinjskoj pobudio je kudikamo veći interes od utakmice Čapljina - Dinamo.

Na stadionu Podavala okupilo se više od 2000 gledtelja, među kojima je bilo i 500-ak Torcidaša i 300-ak navijača Zrinjskog, mostarskih Ultrasa.

U prvom polufinalu 23. Memorijalnog turnira Andrija Hajduk je slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je poslije 90 minuta rezultat bio 1:1.

Iako je ostao bez 14 igrača koji su otišli na razna reprezentativna okupljanja, Hajduk je odigrao vrlo dobru utakmicu. Splićani su promašili jako puno izglednih šansi, da bi konačno poveli u 57. minuti, kada je gol postigao Ivan Vuković, na asistenciju Duje Medaka.

Naplata za brojne promašaje stigla je u 88. minuti, kada je Miličević poravnao na 1:1. U preostalom vremenu Vladislavić je imao stopostotnu prigodu, ali je njegov udarac sa četiri metra obranio Vasilj.

Hajduk je sve svoje udarce s bijele točke pretvorio u pogodak, dok je Blažević u četvrtoj seriji ubilježio jednu obranu