Vaterpolski uvjeti

Hajduk 'provozao' Brotnjo na 'biciklu': Dva puta 6:0, mladi Jean briljira!

Hajduk je u prvom službenom prijateljskom susretu ove zime s visokih 6:0 pobijedio Brotnjo...

Igralo se u Čitluku, iako je utakmica umalo odgođena zbog loših vremenskih uvjeta. Ipak, odlučeno je da se igra radi velikog broja Hajdukovih pristaša, njih oko 1500 koji su pristigli pogledati siječanjsku premijeru Bijelih.

Doduše, igrao je Hajduk i prije nekoliko dana s Brotnjom, no više je to bila trening utakmica koju je kombinirani sastav Hajduka dobio 6:0. Splićani su istim rezultom pobijedili i danas. Domaće je načeo Maglica u 17. minuti nakon ubačaja Jozinovića iz kuta. Prednost Krstičevićeve momčadi udvostručio je novopristigli Jean Kouassi, prekrasnim pogotkom s 20-ak metara.

Treći gol zabio je Andrijašević, a za 4:0 opet je pogodio Kouassi. Zanimljivo, napadač iz Obale Bjelokosti i prošle subote je protiv Brotnja poentirao dva puta.

U nastavku je Krstičević napravio dosta izmjena, a najviše se svidio mladi Caput. Pogodio je u dva navrata glavom, u 43. i 46. minuti za, pokazalo se, konačnih 6:0. Utakmica se inače igrala 2x40 minuta, a Bijeli su završili s pripremama u Međugorju.

Hajduk je igrao u sastavu: Kalinić (od 70. Stipica), Oremuš (od 41. Vršajević), Jonjić, Milović, Jozinović (od 41. Stojanović), Lima (od 41. Kiš), Andrijašević (od 41. Luštica), Ozobić, Sušić (od 41. Hrelja), Jean, Maglica (od 41. Caput).

Tijek utakmice: Brotnjo - Hajduk 0:6

80' Utakmica je završena.

63' U Čitluku je velika kiša i vaterpolski uvjeti, ali utakmicu svejedno promatra 1500 gledatelja.

46' GOOOL! Ponovo Caput glavom, ovaj puta ubacio je Stojanović.

43' GOOOL! Caput je pogodio glavom nakon ubačaja Kiša za 5:0.

40' Završeno je prvo poluvrijeme, igralo se 40 minuta.

30' GOOOL! Novi gol Jeana Kouassija za 4:0 Splićana.

25' GOOOL! Andrijašević zabija za 3:0 na asistenciju Sušića.

22' GOOOL! Jean Kouassi prekrasno pogađa s 20-ak metara u donji desni kut.

17' GOOOL! Za 0:1 zabija Maglica glavom nakon ubačaja Jozinovića iz kuta.