Pelin spasio Slaven katastrofe

Totalna dominacija Hajduka: Belupo 'potopljen' na Poljudu!

U 24. kolu Prve HNL Hajduk je kod kuće razbio Slaven Belupo, kojeg je vratar Pelin spasio rezultatske katastrofe...

Hajduk je na Poljudu lakše od očekivanoga pobijedio Slaven Belupo (3-0), kojeg je po prvi puta vodio novi trener Elvis Scoria. Andrijašević je lijepim pogotkom već u 5. minuti načeo goste, a posao je dovršio Maglica s dva pogotka u 29. i 65. minuti.

Unatoč kišom natopljenom terenu, Hajduk je pokazao pravu dominaciju. Bila je to 'viktorija' 'bijelih' kakva dugo nije viđena. A Belupo je potpune katastrofe spasio vratar Pelin koji je u nekoliko navrata branio 'nemoguće'.

Dinamo vodi na ljestvici s 56 bodova, Hajduk ima 50, Rijeka je treća s 45, a Lokomotiva je ostala četvrta s 39 bodova. Slaven Belupo je ostao u opasnoj zoni s tri boda više od Osijeka, te pet od zadnjeg Hrvatskog dragovoljca.

Utakmica 24. kola Prve HNL:

Hajduk - Slaven Belupo 3:0 (Andrijašević 5', Maglica 29', 65')

Tijek utakmice:

Kraj.

90' Glavina je izašao jedan na jedan sa Stipicom, no vratar Hajduka je dobio taj dvoboj.

75' Vršajević je izašao sam na vratara Belupa, ali Pelin je još jednom odlično reagirao. Da nije Pelina, Hajduk bi zabio još barem 3-4 gola.

70' Maglica je imao priliku za hat-trick, ali Pelin je odlično obranio njegov pokušaj s desetak metara.

65' GOOOOOOOL! Bradarić je pucao ikosa s lijeve strane, Pelin je obranio, a Pašalić odbijenu loptu nekako poslao do Maglice na drugu stativu koji nije imao težak zadatak, pospremiti loptu u praznu mrežu.

50' Jozinović je ubacio s lijeve strane, a lopta je umalo završila u golu. Dobro je reagirao najbolji igrač gostiju vratar Pelin.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na kišom natopljenom Poljudu.

Poluvrijeme...

39' Nova velika prilika za Hajduk! Bradarić je izveo korner, Maglica odlično pucao glavom, a Pelin krajnjim naporom izvadio loptu iz donjeg desnog kuta.

34' Vršajević je zaprijetio s 18 metara, a Pelin sjajnom obranom izbio u korner.

29' GOOOOOOOOL! Maglica je zabio za 2:0. Pašalić je ljevicom izvrsno pronašao Maglicu koji je glavom lijepo pospremio ispred istrčalog Pelina.

25' Bradarić je odlično opalio s 20-ak metara, a Pelin novom dobrom intervencijom spasio Slaven. Totalna dominacija Hajduka.

21' Stativa Andrijaševića! Maglica je gurnuo za Pašalića koji je ostavio loptu na udarcu Andrijaševiću, ali njegov pokušaj sa 16 metara odsjeo je u okviru gola.

14' Ponovno je Vršajević ubacio s desne strane, Andrijašević pucao glavom, Pelin sjajno obranio udarac u donji desni kut, a Gregurina u zadnji tren očistio ispred vratiju.

5' GOOOOOOOL! Andrijašević je zabio za vodstvo Hajduka. Vršajević je odlično ubacio na peterac, a veznjak Hajduka u naletu glavom pogodio pod gredu.