Zadnja utakmica 2. kola

Hajduk 'kiksao' u Stanovima! Hrabri Zadrani slavili s 1:0!

Igranje u Europi bilo je kobno i za drugi splitski klub. Nakon što je Split remizirao kod kuće sa Slavenom Belupom, Hajduk je prosuo bodove u Zadru...

Nogometaši Hajduka neočekivano su poraženi u posljednjoj utakmici 2. kola 1. HNL. Splićani su u gostima kod Zadra izgubili 1:0 pogotkom Ivana Santinija u 51. minuti.

Mladi napadač Zadra iskoristio je pogrešku Hajdukove obrane (Vejića) i prsima primio loptu ubačenu od strane Bilavera te mirno poslao u lijevi kut Hajdukova gola.

Inače, Hajduk je bolje otvorio utakmicu, imao nekoliko vrlo dobrih prilika preko Tomasova i Vukušića, ali splitski igrači nisu bili precizni.

U samoj završnici utakmice, u 85. minuti Ivan Vuković zabio je pogodak za Hajduk, ali sudac ga je ispravno poništio zbog igranja rukom prije postizanja pogodaka.

Tako je Hajduk, nakon Stoke Citya, upisao i drugi minimalni poraz zaredom te je kao i naši drugi predstavnici u Europi, Split i Varaždin odigrao nešto lošiju utakmicu. Splićani su remizirali 1:1 sa Slaven Belupom, a Varaždin je u gostima izgubio od Šibenika s minimalnih 1:0.

Podsjetimo, DInamo je u subotu bio bolji od Cibalije 2:0, Rijeka je svladala Lučko s 1:0, a Osijek s istim rezultatom Istru. U petak je Zagreb s 3:0 nadigrao Karlovac, a Inter i Lokomotiva odigrali su neriješeno 1:1.

Tijek susreta:

Završena je utakmica. Hajduk može žaliti za ispuštenim bodovima, a Zadranima treba čestitati na hrabrosti i prvoj pobjedi u novoj sezoni.

90+5' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade. Zadrani su pokušali još jednim prodorom zadati konačan udarac gostima, no Ivančić je nakon dobrog prolaza Jamesa ipak previše slabo pucao prema vratima i nema opasnosti za splitski sastav.

85' Vuković je igrao rukom u protivničkom šesnaestercu i pritom zabio gol, no suci su ga očekivano poništili.

77' Velika pogreška Hajduka! Preciznije Vejića koji je bio prilično nespretan nakon ubačaja u kazneni prostor gostiju. Srećom, večeras solidni Kalinić bio je na svom mjestu.

70' Još se igra 20 minuta i ako Zadrani uspiju sačuvati vodstvo 1:0 bit će to velika pobjeda.

64' Lijepa akcija Hajduka, a lopta završava u korneru, ukupno 5. za splitsku momčad, ali Ježina je ponovno siguran na vratima. Hajduk se trudi ali nikako da ponovi dobar nastup iz prve prvenstvene utakmice sa Šibenikom.

56' Sharbini je pokušao iz velike daljine, ali nije bilo dovoljno precizno. Splićani moraju stisnuti ako žele do izjednačenja i pobjede.

52' Slobodan udarac za Hajduk koji izvodi Tomasov. Svi Zadrani u šesnaestercu i dobro odrađuju posao.

51' GOOOOOOOOOOLLL! Zadrani su zatresli mrežu gostiju! Mrežu Hajduka zatresao je Ivan Santini.  Vejić i James nisu pravodobno reagirali na prijetnju domaćina i Santini zabija pogodak za veliko vodstvo Zadrana

46' Nastavljena je utakmica u Zadru.

45' Prvo poluvrijeme utakmice u Stanovima je završeno. Mreže miruju, a da pred 5000 gledatelja domaćini igraju vrlo dobru utakmica potvrđuje statistika nakon prvih 45 minuta. Zadrani su naime uputili dvostruko više udaraca od Hajduka, 10-5, od čega 4 u okvir gola. Domaćini su bolji i po broju kornera 5-1. Očekuje nas zanimljivi nastavak utakmice u Zadru...

38' Žuti karton za Andrića.

36' Prvi korner za Hajdujk. James je mogao centrirati ali Jonjić je dobro reagirao. Iz kornera nije bilo veće prijetnje za domaća vrata

35' Žuti karton za Limu.

30' Zadrani su novom prilikom potvrdili da su potpuno ravnopravan protivnik Hajduku.  Bit će četvrti korner za domaćine.

27' Treći korner za Zadrane na utakmici, ali nema opasnosti za splitska vrata i lopta je za Hajduk.

26' Mršić je iznenada uletio u šesnaesterac Hajduka nakon što ga je Veić ispustio iz vida. No Kalinić je ponovno bio na svom mjestu. Mogla je ovo biti dobra prilika za domaćine, no ipak ostaje rezultat 0:0.

19' Stopostotnu priliku na utakmici imao je Marin Tomasov, koji je iskoristio pogrešku mladog Vasilja kojeg je nadjačao u skoku. Pucao je snažno ali pored desne vratnice u gol out. Ovo je najbolja prilika na utakmici i Balakova momčad potvrđuje da je ovdje došla po tri boda.

16' Slobodan udarac za Hajduk. Veić je pokušao u padu pucati glavom no udarac je preslab.

10' Korner za Zadar, već drugi na utakmici, no domaćini ga ne koriste i brzi Vukušić kontranapadom ekspresno vuče prema golu Zadrana. Očito se u sprintu umorio pa je nedostajalo koncentracije u udarcu te je lopta završila u rukama zadarskog vratara. Za sada golmani na obje strane na visini zadatka.

7' Hajduk odmah uzvraća odličnom i brzom kontrom, no lopta završava outom.

6' Pred punim stadionom u Stanovima domaćini su pokušali s prodorom prema splitskim vratima, a odličan udarac uputio je Jure Jerbić, no još je bolje reagirao Lovre Kalinić koji mijenja lakše ozlijeđenoh Subašića. To je najbolja prilika na utakmici.

4' Hajduk napada od prve minute i želi pokazati tko je kvalitetnija momčad.

2' Slobodan udarac za Splićane već nakon nepunih minutu i pol igre. Andrić je pucao prema golu domaćina, ali je pogodio živi zid. Sudac je pokazao i zaleđe.

1' Počela je utakmica Zadra i Hajduka.

Nogometaši Hajduka nakon poraza u prvoj utakmici trećeg pretkola Europa lige u gostima kod Stoke Citya, moraju odraditi prvenstvene obaveze.

U drugom kolu Prve HNL splitska momčad gostuje u Stanovima kod Zadra i ne bi trebala imati prevelikih problema sa sastavom koji je na otvaranju sezone prošlog petka remizirao s Lučkom 1:1. Hajduk je podsjetimo na Poljudu svladao Šibenik.

Sastav Zadra:  Ježina- Bilaver- Vasilj- Surać- Jerbić- Bilen- Santini- Mršić- Begonja- Jonjić

Sastav Hajduka: Lovre Kalinić-Vejić-Ljubičić-Andrić-Vukušić-Tomasov-Inoha-Vuković-Lima-da Silva-Anas Sharbini

Glavni sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)
Pomoćnici: Tvrtko Jureša (Zagreb), Marin Čavlina (Zagreb)
Četvrti sudac: Ivo Krečak (Šibenik)