Prva HNL

Gabrić ponovno u 'bijelom' dresu: Hajduk pogađao, Varaždin sve promašio!

U 14. kolu Prve HNL Hajduk je pobijedio Varaždin 3:0, no gosti su imali nekoliko odličnih šansi u drugom poluvremenu...

Pogotke za Hajduk su postigli Ivan Vuković (2.), Steven Luštica (19.) i Marin Tomasov (40.). Možda i najzanimljiviji trenutak utakmice dogodio se ulaskom Drage Gabrića u igru početkom drugog poluvremena. „Hajdučko srce“ ponovno je navukao „bijeli“ dres i zaradio veliki pljesak Poljuda.

Hajduk je sjajno otvorio utakmicu pogotkom već u 2. Minuti. Andrić je odigrao točan pas prema Vukoviću koji se sjurio u šesnaesterac Varaždina, zaobišao vratara Varaždina Drevena i pogodio nebranjenu mrežu. Pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno u 19. minuti nakon što je Luštica odmjerenima udarcem s dvadesetak metara pogodio donji desni kut Drevena.
Krajnjih 3:0 postavio je Tomasov, kojem je ovo bila stota utakmica u dresu Hajduka, pred kraj prvog poluvremena. Tomasov je s desne strane izašao pred Drevena, elegantno ga zaobišao i gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

Prema svemu rečenom činilo bi se da je Varaždin pao bez ispaljena metka. No, statistika će pokazati da su Varaždinci imali 16 udaraca na vrata protivnika, a Hajduk duplo manje. Imali su Varaždinci nekoliko odličnih šansi, uglavnom u drugom dijelu, kada su se „bijeli“ poprilično opustili i uspavali zadovoljni učinjenim u prvom dijelu, no čini se da gosti pogodak ne bi postigli do sudnjeg dana. Kronična neefikasnost jedan je od razloga zbog čega Varaždinci čvrsto drže začelje ljestvice. Hajduk se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto na ljestvici koje mu je nakratko preoteo gradski suparnik Split.

------------------------------------------------------------------------------------

90' Kraj utakmice. Hajduk je pobijedio Varaždin 3:0.

90' Maloča je iznio loptu do šesnaesterca Varaždina, četiri igrača Hajduka išla su na jednog Varaždinca, ali Maloča je loše predao loptu Gabriću, koji se nakon toga spetaljo i pucao pokraj gola.

84' Ponovno je Glavina u dobroj šansi, ali opet loše puca, ovaj put visoko preko grede.

83' Sačer je izašao pred Suabšića, no Subašić brani.

81' Lendrić puca glavom, Dreven odlično brani.

80' Stopostotna šansa za Glavinu nakon velike pogreške obrane Hajduka. Maloča je htio vratiti loptu Subašiću, no loše je to učinio, pa je Glavina presjekao put lopti i sam krenuo prema vratima Hajduka, no dugo je oklijevo i na kraju pucao pokraj desne stative Subašića.

74' Lendrić puca iskosa s lijeve strane visoko preko grede.

67' Šansa za Brazilca Jhonnesa, ali Subašić brani pravovremenim izlaskom s vrata.

63' Ulaze Lendrić i Sarić, a izlaze Vukušić i Vuković.

59' Dobar udarac Jamesa s distance brani Dreven.

46' Balakov je u drugom poluvremenu uveo Dragu Gabrića umjesto Tomasova. Pljesak Poljuda i Torcide za "Hajdučko srce". Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj poluvremena. Hajduk vodi 3:0.

40' GOOOL!!! Hajduk vodi 3:0, strijelac je Tomasov. Izašao je Tomasov sam pred vratara Varaždina, elegantno ga zaobišao i poslao loptu u mrežu.

19' GOOOL!!! Luštica zabija drugi pogodak Hajduka. Bio je to lijep udarac s dvadesetak metara. Luštica je pogodio desni donji kut Drevena, ali dojma smo da je vratar Varaždina mogao bolje reagirati.

16' Šansa za Varaždin, u posljednji trenutak Andrić čisti u korner.

13' Dobar udarac Anasa Sharbinija s ruba šesnaesterca gostiju blokira netko iz obrane Varaždina. Moglo je biti opasno da je lopta prošla prema golu.

12' Varaždin se oslobodio početnog pritiska Hajduka. U ovim trenucima lopta je više na polovici domaćina.

8' Prvi korner za Hajduk, no loš centaršut Vukovića.

2' GOOOL!!! Vuković je doveo Hajduk u vodstvo. Bila je to sjajna solo akcija crnogorskog napadača. Nakon asistencije Andrića sjurio se Vuković u šesnaesterac Varaždina, zaobišao je vratara Drevena i poslao loptu u mrežu gostiju.

1' Utakmica je počela. Od prve minute 'bijeli' su krenuli ofenzivnom prema vratima Varaždina.

Na Poljudu se okupilo oko dvije-tri tisuće gledatelja.

U preostalim subotnjim utakmicama 14. kola Prve HNL Cibalia je pobijedila Istru 1:0, Karlovac je bio bolji od Zadra sa 2:0, a Lučko i Lokomotiva odigrali su neriješeno 2:2.

Hajduk je pod velikim imperativom pobjede protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Nakon golemog razočarenja u prošlom kolu, kada su sasvim neočekivano izgubili na Poljudu od Intera, „bijeli“ jednostavno moraju osvojiti tri boda kako bi se ponovno vratili na drugo mjesto na ljestvici koje trenutačno drži Split. U suprotnom, moglo bi se dogoditi veliko „čišćenje“ na Poljudu.

U momčadi „bijelih“ u odnosu na utakmicu s Interom neće biti Portugalca Rubena Lime, a na njegovom mjestu mogao bi zaigrati Tonći Kukoč.
„Hajdučko srce“ Drago Gabrić započet će utakmicu s klupe, ali možda bi mogao dobiti priliku u drugom poluvremenu, najavio je trener „bijelih“ Krasimir Balakov.

Varaždinci su do sada sakupili samo dva boda i čvrsto drže začelje te su već duhom u nižem rangu natjecanja, a s obzirom na financijsku situaciju u klubu, lako je moguće da i ne završe prvenstvo…

Vjerojatni sastavi:

Hajduk: Subašić – James, Maloča, Inoha, Kukoč – Tomasov, Andrić, Sarić – Anas Sharbini – Vukušić, Vuković
Trener: Krasimir Balakov

Varaždin: Dreven – Conjar, Barišić, Jhonnes, Šimek – Sačer, Golubar, Pajač – Vugrinec, Glavina – Tokić
Trener: Branko Jažek