Zabili pola tuceta

Hajduk krenuo furiozno: Četiri 'komada' Lendrića i 'eurogol' Vukovića!

Prvu utakmicu na pripremama 'bijeli' su odradili na najbolji mogući način, a posebno je bljesnuo napadač Ivan Lendrić...

Nogometaši Hajduka pripreme na Kupresu otvorili su pobjedom. Pred dvije i pol tisuće ljudi u Tomislavgradu pobijedili su tamošnjeg trećeligaša s visokih 6:0, a ono što trenera Balakova može posebno veseliti je da su napadači zabili sve pogotke.

Dva Ivana bili su strijelci pet od ukupno šest golova Balakove momčadi, od čega je Lendrić zabio nevjerojatna četiri pogotka u samo 45 minuta. Po jednog su dodali Vukušić i Vuković.

'Sinjski dijamant' doveo je 'bijele' u vodstvo u 42. minuti, Lendrić je podebljao u 57. pa sedam minuta kasnije. U 68. minuti zabio je i svoj treći pogodak. Posljednje pojačanje 'bijelih', Ivan Vuković prvo je zatresao gredu u 76., no već u 82. postigao je svoj prvijenac za Hajduk u velikom stilu. Zabio je 'eurogol' snažnim udarcem iskosa s 20-ak metara. Četiri minute prije kraja Lendrić je zabio svoj četvrti pogodak za konačnih 6:0.

Strateg Splićana Krasimir Balakov u dva dijela utakmice izveo je i dva različita sastava. Igrali su i Miličević, James, Luštica...(Agencija VLM)