Raketa pala na centar

Boysi žestoko izvrijeđali igrače i Mamića, specijalci spriječili najgore

U 14. kolu Prve HNL Dinamo je pobijedio Zagreb 1:0 pogotkom Fatosa Beqiraja u 8. minuti…

Nakon brodoloma u Amsterdamu, „modri“ su tražili iskupljenje u gradskom derbiju protiv Zagreba.

Dinamo je otvorio utakmicu prema željama, poveo je već u 8. minuti. Krstanović je prošao Pelaića, pa odigrao pas prema Beqiraju koji odmjerenim udarcem pogađa mrežu Vidakovića.

„Modri“ su poveli i nastavili s pritiskom, no na scenu stupa vratar Zagreba Vidaković koji je bio prvo ime cijelog susreta. Vidaković je imao nekoliko doista fantastičnih obrana. Pokušavali su Krstanović, Beqiraj, Leko i ostali u više navrata svladati Zagrebova vratara, u nekim situacijama pucali su dosta dobro, no Vidaković je branio u transu.

Zagreb je imao svoje šansu, najbolju je propustio 13. minuti. Frljužec je po desnoj strani protutnjao pokraj Šimunića, vratio povratnu Nikšiću, ali ovaj puca preko grede iz neposredne blizine vratima Ivana Kelave.

U 60. minuti dogodila se situacija koje ja lako mogla završiti tragedijom. Naime, oko centra igrališta doletjela je raketa. Na sreću nije nikoga pogodila, ali pitamo se što bi se dogodilo da jeste? HNS je nedavno donio mjere nulte tolerancije po pitanju unošenja u stadion i bacanja na teren pirotehničkih sredstava. Čini se da je to samo mrtvo slovo na papiru…

Dinamovi igrači ponovno nisu pozdravili navijače na sjevernoj tribini nakon svršetka utakmice, a Bad Blue Boysi uzvratili su im s klasičnim arsenalom uvreda. Naravno da nisu zaboravili ni izvršnog predsjednika "modrih" Zdravka Mamića. Svojoj „omiljenoj meti“ skandirali su koješta uvredljivo i pod zapadnom tribinom, a kako ne bi došlo do neželjenih incidenata pobrinuli su se specijalci koji su se ispriječili između navijača i ureda kluba. Uglavnom, sve već viđeno i ništa novo.

Kako god, Dinamo je ovom pobjedom zadržao sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom, a u sljedećem kolu gostuje u Parku mladeži.

Svi izvještaji i snimke utakmica MaxTv Prve lige nalaze se OVDJE.

GNK Dinamo - NK Zagreb 1:0 (1:0)

Gledatelja: 2500

Suci: Igor Pristovnik, Igor Krmar, Ivica Modrić, Davor Bertol (svi Zagreb)

Dinamo: Kelava - Vrsaljko (od 18. Tomečak), Vida, Šimunić, Ibanez - Calello, Leko (od 59. Ademi), Badelj, Kovačić - Beqiraj, Krstanović (od 84. Rukavina)

Zagreb: Vidaković - Pelaić, Lapić, Štiglec, Oršulić - Maleš, Frljužec (od 78. Dedić), Šovšić, Štrok - Medić (od 59. Abdurahimi), Nikšić (od 69. Jurendić)

Žuti kartoni: Calello (69.), Tomečak (70.) / Oršulić (35.), Pelaić (42.), Frljužec (76.), Štrok (84.)

19.11. Lokomotiva Hajduk

----------------------------------------------------------------------------------

90' Završila je utakmica. Dinamo je pobijedio 1:0.

72' Lukav udarac Frljužeca iz slobodnog udarca, gotovo iz mrtvog kuta pogodio je bliži kut, ali Kelava je bio spreman.

70' Izašao je Nikšić, a ušao Jurendić.

60' Umjesto Medića u igru je ušao Abdurahimi.

60' Netom prije nego što je Ademi ušao u igru umjesto Leke, na centar igrališta doletjela je raketa. lako se moglo dogoditi da pogodi nekoga na travnjaku. Doista nevjerojatno.

52' Krstanović i Vidaković bili su oči u oči, ali napadač Dinama otišao je isuviše ulijevo, pa nije imao prostora proturiti loptu prema golu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo vodi 1:0.

44' Vidaković ponovno sjajno brani. Beqiraj je pucao glavom s desetak metara u desni donji kut, no vratar Zagreba bacio se poput mačke i obranio udarac.

34' Vidaković doista sjajno brani u ovim trenucima. Prvo je obranio udarac Leke s ruba šesnaesterca, a zatim i nakon ubačaja iz korenera sjanom paradom vadi udarac Beqiraja iz svog desnog gornjeg kuta.

33' Nova dobra obrana Vidakovića. Krstanović je s nekoliko metara pucao u bliži kut Vidakovića, no ovaj poput mačke reagira i izbacuje loptu u korner.

28' Beqiraj je poput tenka probio posljednju liniju obrane Zagreba, izašao je sam pred vratara Zagreba, pokušao ga zaobići, no Vidaković ga je pročitao i odbio loptu u polje.

18' Vrsaljko je izašo, a ušao je Tomečak. Čini se da je Vrsaljko ozlijeđen.

13' Sjajna šansa za Zagreb. Frljužec je probio po desnoj strani, školski podigao glavu i sjajno odigrao povratnu loptu prema Nikšiću koji, međutim, puca preko grede s nekih četiri-pet metara od vrata Dinama.

8' GOOOL!!! Beqiraj je doveo u vodstvo Dinamo nakon asistencije Krstanovića. Bio je to osmi pogodak Beqiraja u sezoni.

6' Dobar udarac Vrsaljka s ruba šesnaesterca Zagreba. Lopta je prohujala malo preko grede.

Sastavi:

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Ibanez - Calello, Leko, Badelj, Kovačić - Beqiraj, Krstanović

ZAGREB: Vidaković - Pelaić, Lapić, Štiglec, Oršulić - Maleš, Frljužec, Šovšić, Štrok - Medić, Nikšić