breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Vratnica spasila 'modre'

Dinamo vodio 2-0 pa spašavao pobjedu u Zadru

Nogometaši Dinama brzo su se oporavili nakon poraza u Gradskom vrtu od Osijeka 2:3, te su u 29. kolu Prve HNL sa 2:1 pobijedili Zadar na Stanovima...

'Modri' su odlično krenuli u susret te su poveli već u 4. minuti, kada je Fernandes snažno pucao sa 20-ak metara i pogodio za 1:0.

Novu priliku Dinamo je imao u 25. minuti, ali je udarac Čopa obanio domaći golman Matković. Ipak, u 38. minuti ni Matković nije mogao spasiti Zadrane. Čop je nanizao nekoliko domaćih igrača i onda odlično zabio desna iskosa za 2:0, što je bio i rezultat poluvremena.

Zadrani su nešto ofenzivnije ušli u nastavak utakmice, a nagrada je stigla u 71. minuti nakon prodora Weitzera po lijevoj strani. U sredini je iz blizine loptu u mrežu pospremio Tadić.

Nova gužva pred golom Dinama dogodila se u 80. minuti, ali nakon ubacivanja Hrgovića lopta je prošla pokraj svih igrača u kaznenom prostoru gostiju.

U 85. minuta sreća je spasila Dinamo, jer je Weitzer odlično pucao s ruba šesnaesterca, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

Dinamo je vodeći sa 68 bodova, dok je Zadar sedmi sa 32 boda. (Agencija VLM)