Remi Zadra i Slavena

Rukavina i 'Sajo' srušili Split, važna pobjeda Intera u Osijeku

Dinamo je pobijedio Split 2:0 na Maksimiru u derbiju 31. kola HNL-a...

Dinamo je poveo golom Ante Rukavine u 32. minuti. Sedam minuta kasnije na 2:0 je povisio Said Husejinović sjajnim udarcem s dvadesetak metara. Lopta je odsjela ispod same grede.

"Od početka utakmice smo dobro igrali, ušli sjajno i u svim segmentima igre bili bolji. Rezultat je mogao biti i veći, ali i konačnih 2:0 je dosta. Pogodak? Sjela mi je lijepo, ali najbitnija je pobjeda iako je uvijek gušt zabiti", kazao je Husejinović nakon utakmice, a Rukavina je dodao:

"Sretan sam što je došao nakon prekida i akcije koju smo vježbali na treningu. Dosta radimo na prekidima i onda je lijepo kada se na utakmici vidi rezultat, a naravno da sam zadovoljan što sam se upisao u strijelce", zaključio je Rukavina koji je postigao pogodak nakon sedam mjeseci posta.

Uoči početka utakmice igrači Dinama i Splita održali su minutu šutnje za preminulog Ivana Turinu, bivšeg vratara Dinama. Predsjednik Dinama Mirko Barišić i najbolji Turinin prijatelj u redovima današnje momčadi "modrih" Jerko Leko uručili su Turininoj majci i puncu uokvirene dresove.

Inter slavio u Osijeku, remi Zadra i Slavena

Zadar i Slaven Belupo odigrali su 1:1 u Stanovima. Zadar je poveo autogolom Kokalovića u 57. minuti, a Slaven je izjednačio preko Glavice u 80. minuti.

Inter je ostvario važnu pobjedu od 2:0 u Osijeku. Strijelci za goste su bili Nikola Pokrivač u 57. i Tomislav Šarić u 90. minuti.

Iako imaju jednak broj bodova (32), Inter je preskočio Zadar na ljestvici jer je bolji u međusobnom skoru, računaju se samo utakmice iz prvog dijela prvenstva kada se igralo dvokružno, te je tako dva kola prije kraja prvenstva u boljoj poziciji da sačuva prvoligaški status. No, Inter u sljedećem kolu gostuje na vrućem gostovanju u Vinkovcima, dok Zadar putuje u Rijeku. Bit će iznimno zanimljivo.