Leko dobio crveni

Dinamo u posljednjoj minuti ispustio pobjedu ali ima razloga za veselje

Nogometaši Dinama upisali su remi u sklopu pripremnog turnira u Portugalu...

Dinamo se plasirao u finale Atlantic Cupa, pripremnog turnira u portugalskom Algarveu nakon što je odigrao  1:1 protiv danskog Midtjyllanda. Modri su u trećem kolu igrali s igračem manje 80-tak minuta susreta nakon što je Jerko Leko dobio crveni karton nakon rušenja protivničkog igrača.

Modri su držali vodstvo iz šeste minute koje im je donio Tonel sve do sudačke nadoknade kada su Danci s bijele točke došli do izjednačenja i tako osigurali još jedan susret s hrvatskim prvakom, u utorak u finalu.

Dinamo je natjecanje u skupini Atlantic kupa okončao sa dvije pobjede (Odense, Helsingborg), te jednim neodlučenim ishodom (Midtjyllanda), a sedam bodova je skupio i danski sastav pa će se u utorak još jednom sučeliti i odlučiti tko je bolji.

"Htjeli smo pobjedu, pogodak Danaca na kraju to nam je pokvario. Zadovoljan sam kak osmo ušli u utakmicu, rano došli u vodstvo. No, dobro je što smo odgovorno odigrali 80 minuta s igračem manje. Nije to bila loša vježba baš za takve situacije kad ostanemo bez igrača, a sad smo to dobro odradili", rekao je nakon utakmice trener hrvatskog prvaka Ante Čačić.

Plavi su pali u sudačkoj nadoknadi, portugalski sudac poklonio je, doslovno poklonio jedanaesterac Midtjyllandu i Poulsen je zabio.

"Ne bih komentirao suđenje", rekao je Čačić o isključenju Leke i dosuđenom jedanaestercu.

Remi je odveo i Dinamo i Midtjylland u finale, pa će se još jednom sučeliti u utorak.

"Više bih volio da u finalu igramo s nekom drugom momčadi, ne volim u tako kratkom razgoblju igrati svije utakmice s istom suparnikom. No, možda će ovaj remi biti poticaj mojim igračima za dobru predstavu u utorak i osvajanje turnira", zaključio je Čačić.

Dinamo - FC Midtjylland 1:1

Dinamo: Kelava - Leko, Tonel, Šimunić (od 46. Vida), Ibanez (od 32. Pivarić) - Calello, Badelj - Tomečak (od 86. Pokrivač), Kovačić (od 46. Beqiraj) (od 86. Rukavina), Sylvestr (od 86. Sammir) - Krstanović (od 32. Vrsaljko)

Žuti kartoni: Vida (64.) / Bak (65.), Salami (81.), Isključenje: Leko (12.)

Strijelci: 1:0 Tonel (6.) / 1:1 Poulsen (90.+)

Gledatelja: 100 (M.I./Agencija VLM)