Slijedi derbi s Hajdukom

Dinamo razbijen o stijene Kantride: 'Trica' u mreži 'modrih'!

Rijeka je na Kantridi nanijela prvi poraz u sezoni (HNL) aktualnom prvaku Dinamu. Riječani su pred devet tisuća navijača slavili s 3:0...

Nakon poraza od Porta u Ligi prvaka, Dinamo je izgubio i na teškom gostovanju na Kantridi, i to unatoč većem broju udaraca na vrata i posjedu lopte.

Rijeka je povela golom Danijela Cesareca u 16. minuti. Weitzer je ubacio s lijeve strane, Benko pogodio gredu, lopta se odbila do Cesareca koji je zakucava u mrežu pored skamenjenih igrača Dinama. U finišu prvog dijela Rijeka je mogla postići drugi pogodak, no Kelava je obranio udarac Mujanovića u situaciji „jedan na jedan“.

„Modri“ su početkom drugog dijela krenuli silovito. Beqiraj je pogodio stativu. Potom su imali nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka. Dinamo je napadao u valovima, posljednja linija „modrih“ postavila se vrlo visoko, pa su Riječani koristili otvoreni prostor i konstantno prijetili iz kontre. U 54. minuti faktički je pala odluka.

Rijeka je povela 2:0 nakon katastrofalne pogreške obrane Dinama. Centaršut s lijeve strane Vida je nespretno primio na prsa, lopta se potom odbila od Tonela koji mu je bio leđima okrenut, a Weitzer je spretno iskoristio poklon poslavši loptu iza leđa nemoćnog Kelave.

Konačnih 3:0 postavio je Kreilach iz jedanaesterca u 82. minuti. Najstrožu kaznu skrivio je Šime Vrsaljko.
Nakon 33 utakmice bez poraza, trener Dinama Ante Čačić pretrpio je dva vezana poraza i već tri utakmice zaredom (Osijek, Porto, Rijeka) ne zna za pobjedu. Štoviše, Dinamo u posljednje tri utakmice nije postigao niti jedan pogodak. U sljedećem kolu na Maksimir stiže Hajduk. Dogodi li se novi posrtaj, Čačić možda neće "preživjeti" na klupi "modrih.

Tijek susreta: Rijeka - Dinamo 3:0

90' Kraj utakmice.

82' GOOOL!!! Kreilach je povisio na 3:0 iz jednaesterca, koji je skrivio Šime Vrsaljko.

54' GOOOL!!! Rijeka je povela 2:0. Strijelac je Weitzer nakon katastrofalne pogreške obrane Dinama. Centaršut s lijeve strane Vida je nespretno primio na prsa, lopta se potom odbila od Tonela koji je bio leđima okrenut. Weitzer je iskoristio priliku i poslao je u mrežu.

50' Dinamo je drugo poluvrijeme krenuo ofenzivno, odlučan u namjeri da što prije izjednači. Rijeka se brani i čeka šansu iz kontre.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Velika šansa za Dinamo. Beqiraj je pogodio stativu nakon lijepog prodora.

45' U sučevoj nadoknadi Rijeka je imala veliku šansu. Mujanović je izašao pred Kelavu "oči u oči", pucao je ali Dinamov vratar ga je pročitao i obranio nogom. Sjajna reakcija Kelave.

16' GOOOL!!! Rijeka je povela golom Cesareca. Weitzer je ubacio, Benko pogodio glavom gredu, lopta se odbila do Cesareca koji je zakucava u mrežu pored skamenjenih igrača Dinama.

1' Utakmica je počela. Na Kantridi se okupilo oko deset tisuća gledatelja.

Sastavi:

Rijeka: Lisjak - Datković, Knežević, Neretljak, Čaval - Kreilach, Weitzer, Močinić - Mujanović, Benko, Cesarec.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Pivarić - Ademi, Brozović - Carrasco, Sammir, Čop - Beqiraj.