Vrhunska predstava

Odlična uvertira za Malmö: Raspoloženi Dinamo petardom 'razbio' Karlovčane!

Vodeći Dinamo upisao je i četvrtu pobjedu u domaćem prvenstvu, u 4. kolu 1. HNL, 'Modri' su u Maksimiru bez problema, s uvjerljivih 5:0 pobijedili Karlovac.

Nogometaši Dinama nastavljaju s maksimalnim učinkom u domaćem prvenstvu. U četvrtom kolu 1. HNL, momčad Krune Jurčića u Maksimiru je pobijedila Karlovac s 5:0.

Strijelci za Dinamo pred nešto manje od 2000 navijača bili su Ivan Krstanović u 12. minuti, Milan Badelj u 51., Tonel u 77., Mario Šitum u 83. i Fatos Beqiraj u 86. minuti.

'Modri' su protiv gostiju iz Karlovca dominirali od prve do posljednje minute. Iako su gosti iz grada na četiri rijeke imali nekoliko prilika, Kelava i modra obrana bili su na svom mjestu i Dinamo je zasluženo i bez puno muke napravio najbolju moguću uvertiru za prvu utakmicu play-offa Lige prvaka u srijedu u Maksimiru protiv Malmöa.

Iako se najavljivalo kako će kapetan Badelj preskočiti dvoboj s Karlovčanima, trener Jurčić očito je procijenio da kapetanu treba utakmica kako bi bio maksimalno spreman za Šveđane, a Badelj je opravdao povjerenje na najbolji mogući način, pogotkom na početku drugog dijela utakmice.

Koliko je Dinamo bio dominantnija momčad u dvoboju s Karlovčanima govori podatak da su 'Modri' imali 26 udaraca prema protivničkim vratima,od toga 13 u okvir gola, a imali su 70 posto posjeda lopte.

Nakon uspješno odrađenog posla i s prijeko potrebnom dozom samopouzdanja, Dinamo sada mirno može nastaviti s pripremama za veliki spektakl s Malmöm u srijedu u Maksimiru.

Tijek utakmice:

90+1' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade. Utakmica je završena. Velika 5:0 pobjeda Dinama nad Karlovcem.

86' Novi GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! 'Modri' su iskoristili posustajanje gostiju iz Karlovca i zahvaljujući Beqiraju utrpali i peti pogodak za veliko vodstvo!

83' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!! Dinamo je slomio Karlovac novim, četvrtim pogotkom na utakmici. 'Modri' osam minuta prije kraja vode 4:0, a mrežu gostiju po prvi put ove sezone trese mladi Mario Šitum! Beqiraj je pucao s lijeve strane, vratar Karlovca Lovrić odbio, a na loptu natrčava Šitum koji bez problema šalje loptu u kut za novo povećanje vodstva!

77' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!! Dinamo vodi 3:0!!! Strijelac je Tonel koji je odlično iskoristio dugu loptu Leke s lijeve strane.

69' Nova odlična prilika za Krstanovića. Ibanez je nabacio s lijeve strane, a Krstanović je pucao s udaljenosti od nekoliko metara, no Lovrić je obranio.

64' U akciji sličnoj kao kod drugog pogotka, koju su iskreirali Cufre i Sammir, Rukavina je zatresao mrežu gostiju, ali sudac poništava pogodak zbog kontakta s rukom.

63' Nova izmjena u redovima 'Modrih'. Iz igre izlazi večeras vrlo dobri Mateo Kovačić a ulazi Mario Šitum.

56' Kovačić je sjajno dodao Rukavini koji je vrlo dobro potegnuo sa sredine travnjaka do ruba kaznenog prostora kada ga ruši protivnički igrač. Slobodni udarac za 'Modre' ali Ibanez puca visoko iznad gola.

51' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!! Dinamo vodi 2:0. Strijelac je kapetan Milan Badelj koji je tek ušao u igru u drugom poluvremenu. 'Modri' su na prvi pogodak na utakmici čekali do 12. minute, a na drugi samo šest minuta nastavka. Badelja je odlično pred vratima Karlovca snimio Cufre koji iz slobodnog udarca visoko nabacuje, a Badelj koji je stajao bez čuvara u skoku je uhvatio loptu glavom i poslao je u mrežu za velikih 2:0 protiv Karlovčana!

46' Promjene i u gostujućim redovima. Umjesto Novakovića i Kutleše u igru su ušli Štefančić i Stambolija.

46' Utakmica u Maksimiru je nastavljena. Umjesto Sammira u igru je ušao Milan Badelj kojeg je prvotno trener Jurčić trebao poštediti i sačuvati za važan europski dvoboj sa Šveđanima u srijedu.

45' Završeno je prvo poluvrijeme. Puno bolji, opasniji i aktivniji Dinamo zasluženo vodi 1:0 od 12, minute

40' Sammir i Kovačić pokušali progurati loptu do Rukavine, no ne uspijevaju. Odmah nakon toga, prilika i za Leku na desmoj strani, ali Krstanović i Ibanez su prekratki.

36' Modri nastavljaju s pritiskom. Calello je izborio korner, Ibanez dobiva priliku s druge strane, ali nema opasnosti.

33' Žuti karton za Ivičića.

32' Krstanović je ponovno bio u prilici s vrha šesnaesterca ali lopta završava pokraj lijeve vratnice.

30' Nakon 30 minuta igre Dinamo je puno bolja momčad na travnjaku.

29' Žuti karton za Leku.

26' Nismo trebali dugo čekati na odgovor Dinama. Rukavina je se odlično oslobodio i pucao prema karlovačkim vratima, no lopta ide u korner. Sammirov udarac pokušava iskoristiti Tonel ali bez opasnosti. U novoj akciji protivničku obranu probao je slomiti i Kovačić kojem je dodao Krstanović, ali lopta ide iznad gola.

24' Kao da smo motivirali goste. Dinamo je imao puno sreće u ovoj akciji. Naime korner za Karlovčane izvodi Kovačević, a Ivičić koji je stajao ispred modrog gola promašio je loptu za koji centimetar, a malo je zakasnio i Barišić, koji je bio u odličnom položaju da matira Kelavu.

20' Gosti izuzev jedne prilike na početku nisu ništa drugo pokazali. S obzirom na pritisak od prve minute, za očekivati je da Dinamo neće imati previše problema s Karlovčanima.

18' Dinamo i nakon vodećeg pogotka nastavlja s pritiskom na vrata gostiju. Prvo je Leko pokušao proigrati Krstanovića, a potom su Kovačić i Sammir pokušali 'skuhati' novi pogodak, ali neuspješno.

12' Novi slobodan udarac za Dinamo i GOOOOLLLLLLL za Dinamo!!! Gol za vodstvo je postigao Ivan Krstanović! Nakon što je slobodni udarac izveo Sammir, Krstanoviću je dobro  je namjestio Luis Ibanez, čiju je loptu Krstanović u skoku ulovio ravno ispred vratiju Karlovčana. Dinamo vodi 1:0.

10' Rukavina je vrlo dobro krenuo s vrha šesnaesterca, no gostujua obrana uspjela je spriječiti svaku opasnost.

8' Sammir je ponovno pobjegao svojim čuvarima, ali akcija završava u outu.

7' Prva opasnija prilika za goste. Novaković puca s dvadesetak metara ali Kelava je siguran na svom  mjestu. Karlovčani ne koriste korner.

6' Dinamo ima dominaciju, ali zasad to ne uspijeva kapitalizirati.

3' Prvi udarac iz kuta za Dinamo. Sammir j dobro nabacio ispred gostujućeg vratara Lovrića, Leko je imao dobru priliku ali lopta odlazi preko gola.

2' Cufre je po prvi puta ove sezone uvršten u početni sastav Dinama od prve minute. Argentinac je zamijenio Vrsaljka.

1' Utakmica u Maksimiru je počela.

Prije početka utakmice minuta šutnje u počast preminulom navijaču Dinama koji je nastradao pod naletom vlaka na povratku sa europskog dvoboja Dinama i Helsinkija.

.......................................................................................................................

Nogometaši Dinama pred domaćim navijačima u Maksimiru dočekuju Karlovac. Nakon tri dosadašnja kola 'Modri' imaju maksimalan učinak. Pobijedili su Inter, Cibaliju i Slaven Belupo, a nastavku dobrog niza nadaju se i večeras. Iako će možda mislima biti u prvu utakmicu play-offa Lige prvaka protiv Malmöa u srijedu u Maksimiru, iz Dinama upozoravaju kako opuštanja u posljednjoj provjeri protiv dvoboja sa Šveđanima ne smije biti.

"Morat ćemo biti vrlo oprezni jer se radi o momčadi koja je doživjela velike promjene u odnosu na prošlu sezonu. No, oni su u dosadašnjem dijelu pokazali da se još uvijek traže", kazao je uoči ogleda s Karlovcem trener Dinama Kruno Jurčić, koji na raspolaganju neće imati kapetana Milana Badelja, Ivana Tomečaka i Andreja Kramarića.

Badelj još uvijek nije zaliječio probleme s tetivom, Tomečak ima problematičan hematom na zadnjoj loži, a Kramarić se sa nedavnog Svjetskog prvenstva u Kolumbiji vratio ozlijeđen.

Unatoč spomenutim problemima, 'Modri' ne bi trebali imati problema s trenutno 14. momčadi u prvenstvu, koja je u dosadašnja tri kola upisala pobjedu i dva poraza. Na startu prvenstva svladala je Istru, a potom s 3:0 izgubila od Zagreba, a prošlog vikenda od Splita s 3:1.

Hoće li Karlovčani nastaviti negativnu seriju ili će uspjeti napraviti senzaciju protiv aktualnog prvaka, provjerite od 20 sati na našem portalu na kojem vas očekuje tekstualni prijenos utakmice iz Maksimira.