BBB otišli

Neuvjerljivi Dinamo upisao prvu pobjedu: Duje Čop zabio prvijenac!

Dinamo je u drugom kolu HNL-a upisao prvu pobjedu. Modri su na Maksimiru ne baš impresivnom igrom svladali Cibaliju s 2:1...

Plavi su poveli u 32. minuti pogotkom Jerka Leke iz kaznenog udarca, a sredinom nastavka Duje Čop je svojim prvijencem udvostručio prednost. Cibalia je ubrzo smanjila preko Bartolovića, koji potom propušta priliku za ekspresno izjednačenje.

Osim neuvjerljivog Dinama i prvog pogotka Čopa, susret je obilježila činjenica da je i Cibalia uspjela zabiti protiv Zagrepčana, nakon zaprešićkog Intera i bugarskog Ludogoreca u obje utakmice. Svakako interesantna bila je i reakcija BBB-a na kazneni udarac u korist Dinama kojeg je dosudio sudac Šimčić. Najžešći navijači ispratili su tu situaciju, kao i gol Jerka Leke s bijele točke, skandiranjem 'lopovi, lopovi'. Bilo je to jedno od rijetkih njihovih javljanja u prvom poluvremenu, dok su u nastavku pružili podršku Dinamu, te se obrušili na Mamića i novo vodstvo HNS-a. Kraj dvoboja nisu dočekali, budući su u 83. minuti napustili sjevernu tribinu.

Čačić je odlučio odmoriti KovačićaBadelja i Ibaneza, a od prve minute startali su povratnici Pivarić, Šimunić i Leko. Prije vodećeg zgoditka Dinamo je dominirao, ali prije svega zbog skromne i prestrašene Cibalije, koja je stigla bez osam igrača i trenera, a u Maksimiru zaigrala kao i svi - s čvrstim bedemom pred vratima i minimalnim napadačkim aspiracijama.

Sablasno prazne i tihe tribine mrvicu je probudila vratnica Rukavine u 7. minuti. Uzvratio je Bartolović pokušajem iz daljine koji odlazi pored gola.

Prijetili su gostujućem vrataru Matkoviću zatim Pokrivač s distance, Šimunić poslije kornera, te Sammir glavom. Gol Jerka Leke poremetio je koncepciju Vinkovčana, pa je odmah Rukavina imao šansu povećati na 2:0. Ipak, 'sveti Ante' ovoga puta nije razveselio 'sretnog Antu', jer je uspio promašiti iz neposredne blizine.

U nastavku Dinamo je zaprijetio tek u 58. minuti kad je udarac Sammira s ruba kaznenog prostora prohujao kraj vratnice. Čačić uvodi Čopa umjesto indisponiranog Beqiraja i pogađa - bivši napadač Hajduka i Splita u 62. minuti lijepo je zabio nakon dobrog proigravanja Vrsaljka.

Pet minuta kasnije Bartolović je slijeva svladao Kelavu uz pomoć Dinamovog bloka. Ni 60 sekundi kasnije gosti su se sjurili po desnoj strani, no omaleni Bartolović ne uspijeva povratnu loptu pospremiti iza Kelave za svoj 75. pogodak u HNL-u.

Do kraja susreta Modri su imali još dvije gol-situacije. Najprije su krasno kombinirali Čop Rukavina, pa potonji 'piknuo' loptu preko Matkovića i opet pogodio  - vratnicu. U 86. minuti Sammir je potegnuo kontranapad i pronašao na lijevoj strani Čopa koji spušta za Ademija, a ovaj gađa vanjsku mrežu umjesto praznog gola.

U prvoj od tri minute sudačke nadoknade Cibalia je imala korner. Sigurno nije bilo ugodno Anti Čačiću, kojem će ako bitno ne promijeni stvari u igri Dinama, kad-tad sreća okrenuti leđa i umjesto Rukavine ili Vide, zabit će protivnik. Cibalia nije, ali gostovanje u Tiraspolu kod Šerifa je već za četiri dana...

Tijek utakmice: Dinamo - Cibalia 2:1 (Leko 32' (11m), Čop 62' / Bartolović 67')

90' Završena je utakmica. Dinamo je pobijedio Cibaliju 2:1.

90' Tomečak ulazi umjesto Alispahića.

86' Kontranapad Dinama, Sammir je povukao i prebacio za Čopa lijevo, ovaj glavom spušta za Ademija, koji gađa vanjsku mrežu umjesto praznog gola.

83' Novak kod Cibalije mijenja Koledića.

82' Sammir je gurnuo Čopa u šansu, ali ovaj je previše odugovlačio i Vinkovčani su ga blokirali.

72' Fantastična akcija Rukavine i Čopa. Odigrali su dupli pas, na kraju je Rukavina 'piknuo' loptu preko Matkovića, ali i po drugi puta pogodio vratnicu.

71' Ademi je ušao umjesto Pivarića.

70' Izlazi strijelac Bartolović kod gostiju, a ulazi Čorić.

69' Mogla je Cibalia ekspresno i do izjednačenja. Probili su po desnoj strani, no Bartolović povratnu loptu ne uspijeva pospremiti iza Kelave.

67' GOOOL!!! Bartolović je primio loptu na lijevoj strani 16-erca i uz pomoć Dinamovog bloka uspio nadmudriti nemoćnog Kelavu. Bio je to 74. pogodak omalenog Bartolovića u HNL-u.

62' GOOOL!!! Vrsaljko je s desne strane uposlio Čopa koji je sjajno pogodio mrežu Matkovića. Prvijenac je to bivšeg napadača Hajduka i Splita u dresu Dinama.

59' Duje Čop ulazi umjesto Fatosa Beqiraja.

58' Sammir je nakon kornera opalio s ruba kaznenog prostora. Prohujalo je kraj vratnice.

54' Mišić je u redovima Vinkovčana zamijenio Gegića.

53' Bartolović je pokušao ubaciti za Koledića, no sjajno je presjekao Šimunić.

46' Počeo je nastavak susreta.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

38' Sammir je lijepom petom ostavio loptu za Beqiraja, koji slabo puca lijevom nogom s 10-12 metara.

34' Beqiraj je pronašao Sammira na drugoj vratnici, ovaj krasno spustio na peterac za Rukavinu, koji glavom promašuje okvir gola i veliku priliku.

33' BBB su odluku suca Šimčića o kaznenom udarcu, kao i pogodak Leke potom, dočekali povicima 'lopovi, lopovi', nakon čega su uslijedile i uvrede za Mamića. Ipak, treba se priznati kako je snimka pokazala da je Šimčić donio ispravnu odluku.

32' GOOOL!!! Jerko Leko izveo je 'penal' i sigurno matirao Matkovića.

31' Leko je ušao u 16-erac Cibalije, a Lučić ga je pokupio po peti. Šimčić je pokazao na bijelu točku.

27' Još jednom Sammir u središtu zbivanja, ovaj puta pucao je glavom preko gola.

26' Sammir se lijepo oslobodio čuvara u kaznenom prostoru gostiju, pa pokušao ubaciti na drugu vratnicu. Matković je sigurno ulovio loptu.

25' Pokrivač je opasno opalio s 20-ak metara iskosa. Dinamo je dobio korner, nakon kojeg Šimunić puca, Matković brani, a Rukavina ne uspijeva doći do odbijanca.

15' Na Maksimiru je tek oko 1500 gledatelja, a BBB su zasad iznenađujuće tihi. Nema čak niti standardnih povika protiv Mamića.

12' Uzvratio je Bartolović na drugoj strani, ali njegov pokušaj s dvadesetak metara odlazi pored vratnice.

7' Prva opasna akcija Dinama - Rukavina je pucao lijevom nogom sa 16 metara, lopta je pogodila vratnicu i šetala blizu gol-crte, ali ipak nema pogotka za Modre.

1' Počela je utakmica između Dinama i Cibalije.

0' Čačić će krenuti s tri povratnika (Šimunić, Pivarić, Leko), odmor su dobili Kovačić, Badelj i Ibanez, a i dalje je ozlijeđen Krstanović. Gosti su na Maksimir stigli bez čak osam igrača.

0' Izašli su službeni sastavi.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pivarić (od 71. Ademi) - Leko, Pokrivač - Rukavina, Sammir, Alispahić (od 90. Tomečak) - Beqiraj (od 59. Čop).

Cibalia: Matković - Gegić (od 54. Mišić), Lučić, Župarić, Rugašević - Vitaić, Mitrović - Bartolović (od 70. Čorić), Puljić, Mazalović - Koledić (od 83. Novak).

Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica).