Šok u Kupu

Pogledajte kako je Zadar izbacio Dinamo, a Mamić sišao na teren!

Prvi na ljestvici HNL-a vodio je do 83. minute 2:0 protiv posljednje momčadi u Hrvatskoj. A onda...

U nevjerojatnoj utakmici nogometaši Zadra na Maksimiru kreirali su veliko iznenađenje - u osmini finala Kupa bili su u knock-downu nakon prvih 45 minuta, ali su uspjeli utakmicu odvesti u produžetke u kojima su zabili pobjedonosni pogodak i održali prednost za fantastični skalp!

Pred 200-ak gledatelja Dinamo je u finišu prvog poluvremena stigao do, barem se tako činilo, kapitalne prednosti. Beqiraj i Čop pogodili su u 42. i 45. minuti za 2:0. U tom trenutku definitivno nije mirisalo na iznenađenje...

No, nastavak je donio letargiju u koju su upali Modri, a premda Zadrani nisu djelovali kao momčad koja može poremetiti planove Anti Čačiću, dočekali su i oni svoje tri minute unutar kojih su sprašili tri gola.

Prvom od dva velika zadarska junaka ime je Stipe Perica - taj momak je prvo smanjio u 83., a zatim u 86. poravnao i donio produžetke gostima.

Utakmicu koja je obilovala bizarnostima začinila je i ozljeda glavnog suca Ive Krečaka u 77. minuti, umjesto kojeg je četvrti arbitar Marko Matoc iz Zaprešića morao dijeliti pravdu u preostalom vremenu.

Dinamo je krenuo po gol kojim bi izbjegli sramotu, ali dogodio im se novi šok - u 98. minuti je Josip Ivančić realizirao kontru za 2:3! Isti igrač umalo je postao tragičar - u 105. je dobio crveni karton, ali u 15 minuta drugog produžetka (točnije, 21, jer se bez ikakvog razloga igralo šest minuta nadoknade) Modri nisu uspjeli zabiti za jedanaesterce, unatoč tome što se Zdravko Mamić u mini-pauzi spustio do terena i održao bukvicu Sammiru i Vidi.

Slavlje HNL fenjeraša na Maksimiru moglo je početi...