'Nula' na Maksimiru

Osijek zaustavio Dinamo: Slaba forma 'modrih' uoči Porta!

Dinamo i Osijek odigrali su utakmicu bez golova na Maksimiru u 8. kolu Prve HNL...

Dinamo je predstavio malobrojnim navijačima (oko 1000) na Maksimiru svoje najnovije pojačanje - Bryana Carrasca. Čileanac je odigrao solidnu utakmicu, ali Dinamo nije uspio pobijediti tvrdu momčad Stanka Mršića. Loša je to uvertira pred veliki ogled s Portom u Ligi prvaka. Forma "modrih", čini se, nije na nekoj visokoj razini. Igrači Dinama zasigurno će naći opravdanje u prastaroj "frazetini" kako su odigrali utakmicu s mislima na Portugalce.

„Modri“ su od prve minute krenuli ofenzivno, no sve do finiša prvog dijela nisu imali izgledniju šansu za pogodak. Carrasco je odlično centrirao s desne strane, a Rukavina je iz peterca laganim dodirom nogom skrenuo loptu, no vratar Osijeka Vargić odbija loptu u korner.

U drugom dijelu slična priča. Dinamo napada, Osijek se odlično brani. Opet nije bilo izglednijih šansi do samog finiša. U 80. minuti Vida centrira s desne strane, Krstanović, koji je u 66. minuti ušao umjesto Rukavine, pucao glavom, ali pogađa u leđa Ibriksa. Napadač Dinama signalizirao je sucu Svilokosu da je osječki branič igrao rukom. Čini se da je Svilokos dobro procijenio kad je pustio da se igra dalje.

Najbolja šansa na utakmici stigla je sedam minuta kasnije. Opet je u prvom planu Ivan Krstanović. Peko je centrirao s desne strane, a gorostasni napadač Dinama ponovno puca glavom gotovo s identične pozicije. Ovaj put njegov udarac odsjeda na gredi. Usprkos remiju, Ante Čačić i dalje ostaje bez poraza otkad je sjeo na klupu Dinama, ali Slaven Belupo "modre" može svrgnuti s prvog mjesta na ljestvici već u nedjelju ako pobijedi Rijeku.

Tijek utakmice: Dinamo - Osijek 0:0

90' Kraj utakmice.

87' Krstanović je pogodio gredu. Peko je centrirao s desne strane, Krstanović je pucao glavom, ali nije imao sreće - lopta je odsjela na gredi.

79' Velika šansa za Dinamo. Vida je centrirao, Krstanović je pucao glavom i pogodio igrača Osijeka Ibriksa u leđa. Napadač Dinama je tražio igranjem rukom, no glavni sudac je pokazao da se igra dalje.

55' Odličan udarac Ibaneza iz slobodnog udarca. Lopta je fijuknula iznad grede.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Marcelo Brozović je ušao umjesto Mehmeda Alispahića.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Najbolja šansa na utakmici. Carrasco je nabacio s desne strane, Rukavina je iz peterca nogom proslijedio loptu prema golu Osijeka, ali Vargić odlično brani.

35' Prva opasnija situacija pred golom Dinama. Kelava je loše reagirao na jedan dalekometni udarac Osječana, lopta mu se odbila od prsa, Milićević je pritrčao, no pomoćni sudac opravdano je označio zaleđe.

14' Čop je oštro pucao s 14-15 metara, ali Vargić odbija u korner.

12' Dinamo pritišće, ali Osijek se dobro brani.

3' Nakon kornera, Šimunić je glavom pucao pokraj gola.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Ibanez - Calello, Alispahić - Carrasco, Sammir, Rukavina - Čop

Osijek. Vargić - Ibriks, Vrgoč, Smoje, Aleksić - Novaković, Lešković, Kvržić, Zulim, Petrović - Miličević