Uz podršku navijača generalima Dinamo šesti put zaredom prvak Hrvatske!

Dinamo je pobijedio Osijek pogotkom Milana Badelja...

Dinamov veznjak Milan Badelj postigao je jedini pogodak na utakmici s Osijekom, što je bilo dovoljno da "modri" četiri kola prije kraja prvenstva osiguraju šestu titulu prvaka Hrvatske zaredom.

Badelj je udarcem glavom postigao pobjednički pogodak u 53. minuti nakon centaršuta Leandra Cufrea. "Modri" nisu odigrali utakicu za pamćenje, ali i jedna izgledna prilika bila je dovoljna da pobijede momčad Osijeka.

Možda i najzanimljivija sekvenca na utakmici dogodila se u prvom poluvremenu kada su na istočnoj tribini maksimirskog stadiona navijači razvili transparent podrške generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Uz fotografije generala na transparentu je pisalo: Vitezovi a ne zločinci! Transparent je stajao na tribini do kraja utakmice.

TIJEK UTAKMICE:

Četiri kola prije kraja prvenstva Dinamo protiv Osijeka ima priliku osigurati šesti uzastopni naslov prvaka, no na Maksimiru se okupilo ne više od tisuću gledatelja. U tu cifru uračunavamo i pedesetak pripadnika Kohorte koja se smjestila na južnoj tribini „rugla na kraju grada“.

Dinamo ima trinaest bodova prednosti u odnosu na Hajduk, pa ako pobijedi Osijeka, bit će nedostižan u posljednja četiri kola. Vahid Halilhodžić od prve je minute u momčad ubacio najbolja Dinamova igrača Sammira. Podsjećamo da Sammir nije igrao u uzvratnoj utamici polufinala hrvatskog Kupa u Koprivnici. Navodno je razlog bila obnovljena ozljeda prepona.

U prvih dvadesetak minute igre Dinamo ima jalovu dominaciju, a Osijek pokušava zaprijetiti preko kontri. Ništa bitnije nije se dogodilo niti istekom tridesete minute utakmice. Dinamo ima posjed lopte, ali nije još izradio niti jednu ozbiljniju šansu. Osijek se brani s devet igrača. Ljubojević je usamljen u napadu.

Prvo veće uzbuđenje dogodilo se u 36. minuti. Sammir je "podvalio" loptu Tomečaku u šesnaestercu Osijeka, no vratar Kardum je bio nešto brži od Tomečaka, pa je šansa propala.

Minutu kasnije opet su u glavnoj ulozi bili Sammir i Tomečak. Ovaj put Tomečak je stigao do lopte, ali udarac mu je završio u bloku Osijeka.

Na istočnoj tribini maksimirskog stadiona navijači su izvjesili veliki transparent na kojem su fotografije generala Ante Gotovine i Mladena Markača. Na transparentu piše: Vitezovi a ne zločinci!

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, ali i bez stopostotne šanse.

Početkom drugog dijela Dinamo je krenuo odlučnije. U dva navrata "modri" su zaprijetili iz ubačaja u šesnaesterac Osijeka. Obrana Osijeka nije baš spretno reagirala, pa je lopta poput "flipera" odskakala u petercu gostiju, no nije htjela u mrežu.

GOOOOL!!! U 53. minuti Dinamo je poveo 1:0. S desne strane ubacio je Cufre, a Badelj je glavom poslao loptu u desne rašlje Karduma. Nakon pogotka Dinamo je spustio ritam, a trener Osijeka odlučio se za dvije izmjene. Umjesto Babića ušao je mladi Dino Špehar. Vidjet ćemo hoće li osječki "wunderkind" unijeti nešto imaginacije u anemičnu igru gostiju?

U 83. minuti Osijek je umalo izjednačio. Srđan Babić sjurio se po lijevoj strani prema Dinamovom golu, "zacvikao" je na desno i opalio s ivice šesnaesterca, ali lopta je prohujala pokraj desne stative.

DINAMO - OSIJEK 1:0