Sedmi uzastopni naslov

Dinamo i službeno prvak Hrvatske, BBB-i umalo prekinuli utakmicu!

Pobjedom nad Šibenikom (3:0) na Šubićevcu, u 25. kolu Prve HNL, nogometaši Dinama ostali su pet kola prije kraja na nedostižnih 15 bodova prednosti nad prvim pratiteljem Hajdukom te tako osigurali novi naslov prvaka.

Sedmi je to uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu za momčad iz Maksimira, te ukupno 14. otkako se igra Prva HNL.

Dodajmo kako Dinamo nikad ranije nije osvojio naslov, dosadašnji rekord, iz 2008. godine, bio je 12. travnja.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka, igrači su potrčali jedni drugima u zagrljaj te skaču i plešu slaveći novi naslov.

Dinamo je zaslužio ovaj naslov, treneri Kruno Jurčić i Ante Čačić zajedno s igračima zaslužni su za još jedan trijumf. No, nažalost, cijela je sezona, pa i ovaj naslov prvaka u debeloj sjeni nereda, uvreda, neprimjerenih ponašanja, baklji i prekida.

I ovu su pobjedu 'modri' zaključili bez primljenog pogotka, Sammir je možda zaradio novih tisuća eura nagrade od svog gazde za dva pogotka, Čačić je i dalje u HNL-u, na klupi Dinama, mister sto posto i na Uskrs će se moći probuditi kao prvak države.

Hajduk je na kraju s minimalnih 1:0 (0:0) svladao Karlovac, koji se u Poljudu predstavio kao solidan protivnik. Istina, bijeli su imali niz prigoda, ali i Karlovčani imaju za čim žaliti.

Furiozno je Hajduk ušao u utakmicu, već od prve minute svim silama krenuli su prema vratima Lovre Kalinića. Trener 'bijelih' Mišo Krstičević najavio je da želi momčad, koja će lomiti svoje rivale na samom početku. U prvih deset minuta zabilježili smo pet opasnih situacija pred vratima Karlovca, ali Kalinić je svaki put bio na mjestu ili bi se splitski napadači spetljali. Prijetili su Vukušić, Andrijašević, Ozobić... U jeku Hajdukovih napada Karlovac je u 8. minuti uspio složiti opasnost po Blaževića. Odnosno, Milović je grubo pogriješio, promašio loptu, a Deni Bektaši, umjesto da pogodi kut, šutirao je ravno u Blaževića.

Nakon silnog početka Hajduk se malo uljuljao što je iskoristio Karlovac. Opet je obrana Hajduka bila troma, u 19. minuti Bektaši je driblao Neretljaka, činilo se da ga je stoper bijelih zaustavio prekršajem, ali sudac Ivo Krečak nije dosudio jedanaesterac. Dapače, da bi potkrijepio to što ništa nije dosudio dao je Bektašiju žuti karton.

Krstičević nije mirovao na klupi, kao lav šetao je po svom prostoru, gurao svoje igrače prema naprijed. Opet su uslijedili juriši Hajduka, prijetio je u dva navrata Ozobić, odličnu akciju složili su Tomaš i Caktaš, i Andrijašević je mogao bolje pucati, Tomašov udarac iz daljine umalo je završio u mreži. Lendrić je zamalo zabio... Nizale su se prigode, ali pogotka za Hajduk nije bilo. U 40. minuti odigrali su Splićani najljepšu akciju na utakmici, Caktaš je ubacio, Vukušić šutirao glavom, ali pogodio je vratnicu. U međuvremenu je Karlovac još jednom zaprijetio, opet je Bektaši šutirao, a Blažević obranio.

U nastavku Krstičević je dao prigodu Ahmadu Sharbiniju, a bijeli su došli u vodstvo u 57. minuti. Bila je to odlična akcija Caktaša, Sharbinija i Vukušića, Hajdukov kapetan na kraju je izašao sam pred Kalinića, koji ga je srušio, a Krečak je bez dvojbi pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Vukušić.

Da sve ne bi bilo bez spominjanja navijača, valja izdvojiti 61. minuti kada su pristaše Hajduka bacili dvije baklje, a sudac Krečak nakratko je prekinuo utakmicu. Kompletan stadion izviždao je taj dio Torcide sa sjeveroistoka, koji je bacio baklje. Usto, u 75. minuti usljed pada napona ugasili su se reflektori na Poljudu, pa se igra nastavila nakon petnaestak minuta.

U prve dvije subotnje utakmice Prve HNL do maksimalnog su bodovnog plijena došli Zadar i Zagreb.

Pjesnici su na gostovanju u Rijeci pobijedili 1:0, a pogodak odluke postigao je bivši igrač Rijeke Hrvoje Štrok. On je u 36. minuti iskoristio slobodan udarac s ruba kaznenog prostora i zatresao mrežu momčadi s Kantride.

Činilo se kako će jednako uspješan na svom gostovanju biti i Split. 'Crveni' su poveli već u 15. minuti preko Vitaića, ali svoju prednost nisu zadržali. No, golovima Zadra prethodila su dva crvena kartona. Prvo je isključen gostujući igrač Rebić (28. minuta), a onda je ranije pod tuš išao i Prahić (50. minuta) kod domaćina. Ubrzo je uslijedio i preokret. Zadar je prvo izjednačio s bijele točke nakon što je Mršić u pogodak pretvorio kazneni udarac koji je Rašić skrivio na Gržanu. A samo dvije minute kasnije Banović je zabio za 2:1, što je bio i konačan rezultat. (Agencija VLM)

Utakmice 25. kola Prve HNL:

Rijek - Zagreb  0:0 (Štrok 39')

Zadar - Split  2:1 (Mršić 57' pen, Banović 73' / Vitaić 13')

Hajduk - Karlovac  1:0 (Vukušić 58' pen)

Šibenik - Dinamo  0:3 (Sammir 15', 90', Badelj 53')

Tijek utakmice:

Kraj

90' - GOOOL! Vrsaljko je odigrao povratnu loptu na 13 metara gdje je Sammir bio sam i mirno pogodio u donji Slavičin kut...

Utakmica se nastavila! Igrači su se vratili na travnjak, a spiker je objavio da će u slučaju još jednog prekida, utakmica biti trajno prekinuta.

58' - Novi prekid! BBB-i su ponovo bacili baklje u teren, sudac Bebek zaustavio je igru i poveo igrače u svlačionicu.

53' - GOOOOL! Sammir je odigrao krasan pas za kontranapad Beqiraja koji je odigrao povratnu loptu za Sylvestra. No, napadač Dinama je loptu preskočio i Badelj je poentirao s 15-ak metara.

45' - Prvi prekid! Navijači Dinama bacili su nekoliko baklji i uslijedio prvi, vrlo kratki prekid.

15' - GOOOL! Beqiraj je odigrao za Sammira na desnu stranu, Brazilac je otišao skroz udesno i onda iz teške situacije pronašao rupu uz vratnicu...

Istra 1961 - Inter  2:1 (Belle 24', Bačelić-Grgić 73' / Todorčev 16')