Rat u Osijeku: Dinamo pobijedio, bolni urlik Vrsaljka čuo se na tribinama

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u polufinale Kupa Hrvatske nakon što su u četvrtfinalu u dvije utakmice bili bolji od Osijeka.

Nakon što je Dinamo u prvoj utakmici na svom terenu pobijedio Osijek 2:0, Zagrepčani su i danas u Gradskom vrtu pobijedili sa 3:1. Susret je pratilo tek tristotinjak gledatelja.

Strijelci su bili mladi Špehar za domaćine u 17. minuti, dok su za "modre" golove postigli Beqiraj u 28. i 74. minuti te Bišćan iz 11-erca u 58. minuti.

U polufinale Kupa su se već ranije plasirali Slaven Belupo, Cibalia i Varaždin. Polufinalni susreti na rasporedu su 6. i 20. travnja sljedeće godine, a u ponedjeljak 13. prosinca, u HNS-u ždrijebom će se odrediti polufinalni parovi.

Utakmica Osijeka i Dinama igrala se po izuzetno teškom terenu, pravoj kaljuži. Prema prvim izvješćima bilo je dosta grubih startova od strane domaće momčadi, pa se tako ozlijedio Dinamov branič Šime Vrsaljko nakon žestokog starta Pere Stojkića.

Vrsaljko je teže ozlijedio gležanj i prema prvim prognozama čini se da neće biti spreman za utakmicu s PAOK-om u posljednjem kolu natjecanja po skupinama Eurospke lige.

Očevici u Gradskom vrtu kažu da se čak i na tribinama čuo urlik Vrsaljka nakon što ga je Stojkić naprosto pokosio.

Vrsaljko je morao izaći iz igre u 67. minuti, a zamijenio ga je Ante Rukavina. U trenutku kada se Vrsaljko ozlijedio u redovima "modrih" sedam minuta bila je prava "zbrka" jer Vaha nije znao koga da pošalje na teren.

Na kraju se ipak odlučio za Rukavinu čiji je ulazak uzrokovao nekoliko rošada u momčadi Dinama.

S obzirom da protiv Solunjana neće moći igrati niti Igor Bišćan zbog zarađenog crvenog kartona u Villarrealu, a Leandro Cufre ima problema s koljenom, najnovija ozljeda Vrsaljka na dodatne muke je stavila Vahida Halilhodžića.

Trener Dinama imat će velikih problema u sastavljanju zadnje linije "modrih" za odlučujući susret u Europskoj ligi.

Međutim, ni to nije kraj briga za Halilhodžića. I najbolji igrač Dinama Sammir u poluvremenu je zamijenjen zbog ozljede. Još uvijek se ne zna radi li se o težoj ozljedi, no čini se da je Sammir ipak samo lakše ozlijeđen i da će biti spreman za PAOK.

Vaha je tijekom utakmice često gestikulirao prema glavnom sucu Vučkovu. Ljutio se Dinamov trener jer je Vučkov, prema njegovu mišljenju, dopustio domaćinu pregrubu igru.

Njegove reakcije izazvale su bijes publike u Gradskom vrtu, pa se Vaha često verbalno obračunovao s navijačima Osijeka, a naravno da skrštenih ruku nije sjedio niti izvršni dopredjesnik Dinama Zdravko Mamić.

Maminjo je žestoko verbalno napao trenera Osijeka Branka Karačića kojeg je optužio da je nahuškao svoje igrače na krajnje grubu igru.

No, i Karačić se ljutio na suca. Smatra da nije postojao jedanaesterac za Dinamo.