Incidenti u Stanovima

BBB-i prekinuli utakmicu u Zadru: Dva pogotka Sammira i 'golčina' Čopa

Dinamo je nakon četiri godine uspio doći do pobjede u Stanovima. „Modri“ su pobijedili Zadar s 3:1 u 5. kolu Prve HNL...

Zagrepčani su poveli pogotkom Duje Čopa u 28. minuti. Sammir je pronašao Čopa u šesnaestercu Zadra, ovaj je primio loptu na prsa i potom majstorskim udarcem pogodio lijevi gornji kut Glućevih vrata. Zadar je zamalo izjednačio u 57. Mršić je pucao, lopta je prošla Kelavu, mreža je ostala prazna, no Jolić s tri-četiri metara glavom pogađa gredu. U 73. minuti dogodio se prvi prekid utakmice.

Glavni sudac Ivan Bebek nakratko je prekinuo utakmicu nakon što su na travnjak doletjele baklje s dijela tribine gdje su bili smješteni navijači Dinama. Međutim, nekoliko trenutaka nakon što je utakmica nastavljena, baklje su opet poletjele, pa je Bebek pozvao igrače da se upute u svlačionicu. Nakon petnaestak minuta utakmica je nastavljena. Dinamo minutu-dvije kasnije postiže drugi pogodak. Nikola Pokrivač odigrao je povratnu loptu, a Sammir je lagano pogodio mrežu. Zadrani se nisu predavali.

Trud im se isplatio u 98. minuti. Nakon velike gužve pred Kelavinim vratima, Ivančić je uspio ugurati loptu u mrežu. Zadar je krenuo po izjednačenje, no uslijedila je kontra i jedanaesterac za Dinamo. Vida je izašao pred Gluića, prebacio ga, no lopta je s gol-crte izbačena u polje. Vida opet dolazi do lopte, ali pada nakon duela s Vasiljem. Pomoćni sudac je preuzeo odgovornost i glavnom signalizirao kako se radi o prekršaju za najstrožu kaznu. Sammir je iz jedanaesterca postavio konačnih 3:1.

Osijek i Rijeka odigrali su 1:1 u Gradskom vrtu. Osijek je poveo golom Antonija Peroševića u 10. minuti iz jedanaesterca. Goran Mujanović izjednačio je u 67. minuti. Osijek je igrao s igračem manje od 24. minute kada je isključen Branko Vrgoča.

Istra je pobijedila u Puli Inter iz Zaprešića s 3:1. Poveli su domaći golom Sandija Križmana u 8. minuti. Mirko Kramarić je izjednačio u 44. minuti. Tomislav Havojić ponovno je doveo u vodstvo Istru u 77. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Igor Jugović deset minuta kasnije.

Cibalia je izgubila u Splitu s 3:1, iako je povela golom Mladena Bartolovića u 36. minuti. „Crveni“ su drugom dijelu preokrenuli rezultat dvama pogocima Ante Vitaića (43, 47). Konačnih 3:1 postavio je Mate Pehar u 79. minuti.

Tijek utakmice: Zadar - Dinamo 1:3

105' Kraj utakmice.

103' GOOOL!!! Sammir je iz jedanaesterca povisio na 3:1. Na asistenciju pomoćnog suca, Bebek je pokazao na bijelu točku nakon što je Vida pao u šesnaestercu Zadra. Vida najprije sam izašao pred vratara Zadra, lobao ga, ali lopta je izbačena u polje. Vida je ponovno došao do lopte i nakon duela s Vasiljem pao je na zemlju, a pomoćni sudac ukazao je glavnom da se radi o prekršaju za jedanaesterac.

98' GOOOL!!! Zadar je smanjio na 2:1. Strijelac je Ivančić iz velike gužve u šesnaestercu Dinama.

88' GOOOL!!! Sammir je povisio na 2:0. Asistent je bio Nikola Pokrivač.

87' Utakmica je nastavljena. Igrat će se 15 minuta produžetka.

73' Prekid u Zadru. Na teren su ubačene baklje s dijela tribina gdje su smješteni navijači Dinama. Sudac Bebek prvi je put nakratko prekinuo utakmicu, no budući da su ponovno doletjele baklje, odlučio je napraviti duži prekid.

64' Još jedna dobra šansa za Zadar. Prahić je pucao s pet-šest metara, ali pokraj gol.

57' Velika šansa za Zadar. Mršić je pucao, lopta je prošla Kelavu, mreža je ostala prazna, no Jolić s tri-četiri metara glavom pogađa gredu.

48' Fantastičan potez Duje Čopa. Jednu dugu loptu u trku je petom vratio Sammiru koji iz izgledne prilike ne uspijeva prebaciti istrčalog vratara.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Beqiraj je ušao umjesto Rukavine.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Peko je dobio drugi žuti karton, Dinamo ostaje s igračem manje.

42' Joliću je poništen pogodak zbog zaleđa.

35' Čop je sa sedam-osam metara iskosa s lijeve strane pucao tik pokraj desne stative. Bila je to odlična šansa.

28' GOOOL!!! Dinamo je poveo golom Duje Čopa. Primio je Čop loptu na prsa u šesnaestercu Zadra, a potom pogodio lijevi gornji kut Gluićevih vrata. Asistent je bio Sammir.

8' Rukavina se našao u šansi nakon 'glavometa' u šesanestercu Zadru. Loptu mu je proslijedio Tonel glavom, Rukavina je pucao iz blizine, ali Gluić odbija u korner.

6' Prva šansa za Zadar. Nakon kornera, Jolić je pucao glavom pokgraj Kelavinih vrata. Bilo je dosta opasno.

1' Utakmica je počela. U Stanovima se okupilo oko 3.500 geldatelja. Dinamo u Zadru nije pobijedio četiri godine.

Sastavi:

Zadar: Gluić - Bilaver, Jerbić, Prahić, Bilen, Vasilj - Banović, Begonja, Tokić - Jolić, Mršić

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Ademi, Leko - Peko, Sammir, Rukavina - Čop

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Dalibor Conjar (Osijek), Robi Kezele (Rijeka), Domagoj Vučkov (Rijeka)