Modri su teže od očekivanog u prijateljskom susretu svladali pretposljednju momčad prvenstva, Istru...

Nogometaši Dinama pobjedom su okončali posljednju provjeru uoči nastavka sezone u domaćem prvenstvu.

Točno tjedan dana prije početka proljetnog dijela sezone u 1. HNL, Modri su na obnovljenom pulskom stadionu "Aldo Drosina" svladali domaću Istru 1961 s 4:3 pred više od 4000 gledatelja.

Iako su gubili 2:0, favorizirani igrači Vahida Halilhodžića napravili su veliki preokret na krilima dvostrukog strijelca Milana Badelja. Istra je povela u 18. minuti preko Tepurića, a na 2:0 povisila je u 31. zahvaljujući Stranatiću. Dinamo je do odmora ipak uspio smanjiti zaostatak, u 38. minuti domaću mrežu zatresao je Badelj.

Isti igrač bio je precizan i u 74. minuti, ali s bijele točke, nakon što je na Šitumu napravljen prekršaj. Modri su do prvog vodstva došli samo četiri minute kasnije kada Antun Palić na asistenciju Kovačića poentira za 3:2.

Veliki preokret, Dinamo je zaključio u 81. minuti kada se u strijelce upisao i Andrej Kramarić. Istra je poraz ublažila pogotkom Asima Šehića u sudačkoj nadoknadi iz jedanaesterca.

Istra tako nije uspjela pobjedom 'krstiti' obnovljeni stadion "Aldo Drosina", kojeg je, podsjetimo, prva isprobala hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom nad Češkom 4:2 prije 10 dana.