Jako slaba posjeta

Drama na Maksimiru: Dinamo zabio Rijeci u 93. minuti!

U posljednjoj utakmici 12. kola HNL-a Dinamo je na Maksimiru ugostio Rijeku.

Dinamo je slavio protiv Rijeke s 1:0 i odvojio se na vrhu ljestvice od drugoplasiranog Hajduka na dva boda. Pogodak vrijedan tri boda postigao je u trećoj minuti sudačke nadoknade Alžirac Soudani, kada se već činilo da će utakmica završiti podjelom bodova.

Nakon potopa koji je u četvrtak doživio u Bugarskoj Dinamo je krenuo u susret vrlo agresivno, s namjerom da što prije otključa riječka vrata. Rijeka u takvoj situaciji nije imala izbora - bila je pritisnuta na svoju polovicu, a njeni napadači Kramarić i Benko posve odsječeni i bez pravih lopti.

Pred iznimno malim brojem gledatelja (oko 2500, od čega je bilo 400-ak pripadnika Armade na jugu) do najbolje šanse u prvom dijelu stigao je Dinamo, ali ju je zapucao Arijan Ademi, kada je sa sedam-osam metara tukao ravno u Vargića.

Matjaž Kek u trećoj minuti drugog poluvremena u igru je umjesto Kramarića uveo Ivana Krstanovića, koji je bio vrlo raspoložen, za razliku od najboljeg strijelca HNL-a Leona Benka (nije se uspio pošteno sastaviti s loptom). Prvih 10-ak minuta nastavka Rijeka se razmahala, ali je nakon toga uslijedio festival promašaja Dinamovih igrača (Ademi 58' - Vargić sjajno brani, Fernandes 68' - prečka glavom s tri metra, 77' - Beqirajev pokušaj glavom čudesno čupa Vargić).

Riječki čuvar mreže bio je daleko najbolji igrač ove utakmice, ali u trećoj minuti sudačke nadoknade ništa nije mogao učiniti jer su ga suigrači ostavili na cjedilu. Zvonko Pamić je s desne strane odlično ubacio loptu na pet metara gdje je Soudani pobjegao svom čuvaru i glavom silovito pogodio za tri boda i mir u Maksimiru uoči reprezentativne stanke.