Derbi u Kranjčevićevoj

Andrijašević zabio u stilu Messija, Ćiro nakon uvreda: Krasno se vratiti u HNL!

Hajduk je u 15. kolu Prve HNL pobijedio Zagreb u Kranjčevićevoj 1:0 pred oko 5.000 gledatelja...

Jedini strijelac na utakmici bio je Franko Andrijašević u 49. minuti. Andrijašević se na dodavanje Vukovića sjurio prema golu Zagreba, a potom je elegantno prebacio vrata Livakovića u stilu Lionela Messija.

Hajduk je upisao treću prvenstvenu pobjedu u nizu, a Ćiro Blažević je startao porazom na klupi Zagreba. Hajduk se od prve minute nametnuo posjedom lopte, dok je Zagreb cijelu utakmicu prijetio iz kontri. U prvom dijelu najveću je šansu propustio Anton Maglica u 11. minuti. Napadač Hajduka izašao je sam pred Livakovića no spetljao se i nije stigao ni uputiti udarac, budući da ga je Pavlović sustigao i izbio loptu.

Hajduk je u nastavku krenuo uraganski. „Bijeli“ su stjerali „zagrebaše“ u šesnaesterac, a trud im se isplatio u 49. minuti kada je Andrijašević poentirao na već opisani način. Hajduk je nakon vodstva bez većih problema kontrolirao utakmicu i nije dopustio Zagrebu niti jednu izglednu situaciju za postizanje pogotka.

Ćiro će imati puno posla da razbudi malodušne „pjesnike“ koji su u dosadašnjem dijelu prvenstva sakupili samo devet bodova i jedni su od glavnih kandidata za preseljenje u niži rang natjecanja. Ako ništa drugo, Ćiro je još jednom pokazao da je magnet za gledatelje. Kranjčevićevu je pohodilo čak 5.000 gledatelja.

Ćiro: Ova momčad Hajduka ima veliku budućnost!

Torcida je dočekala Ćiru u standardnom tonu. Orilo se Krančevićevom „Ćiro, pederu!“ i „Hoćemo Liverpool!“
Bila je to aluzija na Ćirinu avanturu u Hajduku prije nekoliko godina kada je ispao od Debrecena s kupnih 8:0'.

„Hajduk je zasluženo slavio, ali nemam nekih posebnih zamjerki mojim igračima. Odigrali su u okviru svojih moći. Nama preostaje da se borimo za goli život“, kazao je Ćiro koji je napravio samo jednu izmjenu.
„Nemam koga uvesti. Kad malo bolje upoznam igrače, možda kasnije shvatim da sam pogriješio.“

Ćiro je povratak u HNL opisao riječima.
„Krasno je vratiti se, ali samo dok ne izgubiš prvu utakmicu.“

Ističe da mu se ovaj Hajduk jako sviđa.
„Savršeno su organizirana momčad, zadnja linija je dominantna, posebice u zraku. Predstoji im velika budućnost. To zaista mislim. U meni nema ni trunke demagogije i hipokrizije. Doista tako mislim“, zaključio je „trener svih trenera“.

Tijek utakmice: Zagreb - Hajduk 0:1

78' Velika šansa za Hajduk. Vuković je promašio cijela vrata, a pucao je s nekih desetak metara udaljenosti.

70' Vuković je loše izveo slobodan udarac iz izgledne situacije.

49' GOOOL!!! Andrijašević je doveo Hajduk u vodstvo. Zabio je pogodak u stilu Messija. Izašao je pred Livakovića i smireno ga prebacio.

49' Ofenziva Hajduka. Radošević je dobro potegao s dvadesetak metara, ali Livaković brani.

47' Livaković je obranio udarac Vukovića. Lopta mu se odbila od prsa, no na njegovu sreću otišla je u stranu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Hajduk je pritisnuo Zagreb na njegovu polovinu.

45' Kraj prvog poluvremena.

34' Vršajević je dobio žuti karton.

33' Vuković je dobro zavrnuo iz slobodnjaka, ali Livaković vadi loptu ispod grede.

31' Pelaić je dobro pucao s distance, ali Blažević se izvio u zrak i spriječio pogodak.

24' Prva izgledna šansa za Zagreb. Nakon brzo izvedene kontre, Abdurahimi je došao do vrha šesnaesterca Hajduka. Mogao je pucati ili još koji metar približiti se vratima "bijelih", no Abdurahimi se odlučio na dribling udesno, pa još jedan i potom se namjestio na desnu nogu i pucao, ali Blažević sigurno brani.

22' Vuković iz slobodnog udarac pogađa živi zid.

11' Velika šansa za Maglicu. Čini se da nije bilo zaleđa, ali Maglica se spetljao pred vratima Zagreba, pa ga je Pavlović sustigao i izbio loptu.

6' Caktaš iz slobodnog udarca puca preko gola.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Zagreb: Livaković - Nadarević, Pavlović, Djengoue - Pelaić, Handžić, Štrok, Šovšić, Bevab – Abdurahimi, Medić

Hajduk: Blažević – Vršajević, Maloča, Milović, Stojanović – Andrijašević, Milić, Radošić – Caktaš, Vuković - Maglica