Gradski derbi

Dinamo pobijedio Zagreb, Jurčić 'kaznio' Halilovića zbog soliranja

Hrvatska nogometna liga nastavila se današnjim dvobojem 26. kola, između Zagreba i Dinama, u kojem su slavili gosti s 3:0.

U gradskom derbiju u Kranjčevićevoj ulici Kruno Jurčić je po peti puta pobijedio Ćiru Blaževića. Dinamo je slavio s 3:0 u dvoboju prve i posljednje momčadi lige u kojem su svi golovi pali u drugih 45 minuta.

Ćiro je na jesen pobijedio Dinamo nakon čega je Mamić smijenio Čačića i postavio Jurčića koji tako ostaje stopostotan u nadmetanjima s 'trenerom svih trenera'.

Modre je u goste doveo Fatos Beqiraj u 48. minuti, a još dva pogotka nadodao je Ivan Krstanović (63. i 80.). Bila je to lijepa večer za Dinamove napadače, no nažalost utakmicu je po kiši gledalo jedva tisuću gledatelja.

Zagreb je najbliže pogotku bio u 40. minuti kada je Dino Bevab udarcem sa 20-tak metara uzdrmao gredu, a vratnicu je gađao i Fatos Beqiraj u nastavku.

Jurčić ljut na Halilovića

Treba izdvojiti i detalj s kraja prvog poluvremena. U svlačionici je ostao mladi Alen Halilović koji se nije baš istaknuo po momčadskoj igri. Više je solirao nego gradio akcije, pa Jurčić nije više imao strpljenja nakon što ga je nekoliko puta 'prozvao' s klupe.

Dinamo je dodatno povećao prednost pred pratiteljima. Sada Modri imaju 58 bodova, dok je Zagreb ostao na 22 koliko ima i Inter koji u nedjelju dočekuje Hajduk.

Tijek utakmice:

89' - BBB-i ubacili nekoliko baklji u teren, ali brzo su ugašene.

80' - GOOOOOOOL! Krstanović za 3:0 nakon gužve u 16-ercu Zagreba! Prvo je Krstanović probao glavom, lopta je pala na noge Beqiraju čiji je udarac blokiran, a onda visoki napadač posprema u praznu mrežu.

79' - Nova prilika za Beqiraja, ali traljava završnica ispred Livakovića.

71' - Vratnica Beqiraja koji je pucao s ruba 16-erca.

63' - GOOOOOOL! 2:0 za Dinamo, strijelac Krstanović nakon ubačaja iz kluta Pamića.

48' -GOOOOOOL! 1:0 za Dinamo, strielac Beqiraj! Ušao je Beqiraj u drugom dijelu i zabio nakon samo tri minute na asistenciju Sammira, osmu u sezoni.

Nakon prvih 45 minuta u gradskom derbiju nema pogodaka. Najljepši trenutak slabe utakmice bila je greda mladog BiH reprezentativca Dine Bevaba.

40' - Dino Bevab opalio je s 20 metara i pogodio gredu. Najbolja prilika na utakmici.

33' - Probao je i Husejinović, ali Livaković na mjestu.

30' - Sammir je pokušao iskosa s desne strane, no njegov je udarac bio preslab za Livakovića koji hvata loptu.

28' - Vrsaljko se ozlijedio, a u igru je Jurčić ubacio Husejinović.

22' - Sada je i Zagreb imao dobru priliku. Bevab je pucao glavom preko gola.

20' - Prvi pokušaj Dinama. Ademi je bio u odličnoj situaciji, okrenuo se s loptom između Zagrebovih braniča, ali pucao pored gola.

13' - Dinamo ima inicijativu, ali još uvijek bez prave šanse. Zanimljivo, Jurčić protiv posljednje momčadi u ligi igra oprezno - s jednim napadačem, pet veznih od kojih su dva defanzivna, Leko i Ademi.

5' - Gosti su odmah u prvih pet minuta stisnuli Zagreb koji ne može izaći na Dinamovu polovicu.

3' - Čini se kako ni BBB-ima nije pretjerano zanimljiv ovaj susret. Bilo je navijačkih skupina koje su bile brojnije u Kranjčevićevoj, a ovo je ipak njihov grad...

1' - Počeo je gradski derbi u Zagrebu, iako je malo smiješno nazvati derbi koji prati tisuću gledatelja. Igra posljednja momčad u HNL-u protiv vodeće...