Osijek bez obziljne prilike

Cibaliji slavonski derbi i nastavak grčevite borbe za opstanak

Cibalia je više nego zasluženo slavila s 2:0 u slavonskom derbiju protiv Osijeka i tako ostala u društvu klubova koji se i dalje grčevito bore za opstanak u HNL-u.

Bila je ovo za Vinkovčane prva u nizu utakmica ovog proljeća koje imaju karakter biti ili ne biti. U utakmicu su domaći igrači ušli sa mislima da im samo tri nova boda donose nadu u mogući opstanak u HNL-u dok bi svaki drugi ishod značio vjerojatno širom otvorena vrata Druge lige. Radi toga, ali i činjenice da se utakmica igrala po teškom i blatnjavom terenu, izostala je kvalitetnija nogometna predstava i kod igrača je bio vidljiv prisutan grč od grešaka i gubitka bodova. Ipak, domaći su riskirali više što im se na kraju i isplatilo.

U utakmici bez previše prilika igrači Cibalije su sačekali dva nesmostrena strarta igrača Osijeka (Mikulić i Vrgoč) poslije kojih je sudac Križarić dva puta opravdano pokazao na bijelu točku. Tek poslije drugog gola kod domaćih igrača nestao je grč koji ih je svo vrijeme, radi značaja utakmice, držao. Nakon isključenja Peroševića, u 77 minuti, utakmica je bila i teorijski riješena. O igri momčadi Osijeka, koja je tjedan dana ranije pobijedila Dinamo, govori i to da u 90 minuta nisu stvorili niti jednu ozbiljniju priliku za gol. Uz to u više navrata u obrani su reagirali nespretno i neorganizirano pa i nasmijavali gledatelje. (Agencija VLM)