U četvrtak odluka

Ludi obračun: Majstorija Ozobića, Slaven bliže ostanku

Nakon prvih 90 minuta kvalifikacija Slaven Belupo je blizu ostanka u HNL-u

Cibalia - Slaven Belupo 2:2, rezultat je prve utakmice kvalifikacija za popunu HNL-a.

Od prve minute Cibalia je bila bolja, dominantnija na terenu, ali igračima Stanka Mršića nedostajalo je konkretnosti u završnici, što je kaznio Filip Ozobić u 14. minuti nakon ubačaj Vedrana Purića.

S vodstvom gostiju otišlo se na odmor, da bi u nastavku Cibalia relativno brzo izjednačila. Ubacio je iz kuta Bartolović, a Jakov Puljić u 53. minuti matira Picaka.

Nakon ulaska u zadnjih 20 minuta igra se u potpunosti rasplamsala, a ponovno do prednosti prvi stižu Koprivničanci. Ozobić je iz slobodnjaka u 72. minuti matirao nemoćnog Filipovića, elegantno prebacivši živi zid. No, četiri minute kasnije vraćaju se Vinkovčani - Bartolović centrira s lijeve strane, a Ivan Fuštar u želji da izbije loptu matira vlastitog vratara.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a odluku o 10. sudioniku idućeg prvenstva saznat ćemo u četvrtak, kada se od 19:00 igra uzvratna utakmica u Koprivnici.

Ranije je plasman u Prvu HNL izborio Zagreb, dok je iz lige ispao Hrvatski dragovoljac.