Dva penala za Bijele

Hajduk napunio mrežu Cibalije, Poljud izviždao Andrijaševića!

Hajduk je u 11. kolu HNL-a na Poljudu uvjerljivo pobijedio Cibaliju. Slavili su Splićani s čak 4:0...

Dvostruki strijelac bio je Vuković, oba puta iz jedanaesterca, a po jednom su poentirali Caktaš i Milić. Osim dvoboja Hajduka i Cibalije, danas su odigrana još dva susreta. Lokomotiva je s 2:1 svladala Zadar nakon što su gosti na poluvremenu vodili 0:1, a Zagreb i Inter remizirali su u Kranjčevićevoj 1:1.

Hajduk se od prve minute postavio kao dominantna momčad koja želi isključivo tri boda. 'Taktika' Miše Krstićevića bila je jasna – pokušati protiv Cibalije startati s pobjedničkom serijom, koja se čini izvjesnom, ako znamo da Splićani sljedeća tri kola ne idu van svog grada. Naime, na Poljud stižu Istra i Zadar, a u međuvremenu Bijeli idu u Park mladeži kod gradskog rivala Splita.

Napad je predvodio Vuković, uz pomoć krila Oremuša i Caktaša, te aktivne bekove Vršajevića i Stojanovića. U početnih 11 našao se i 'svježi' mladoženja Andrijašević, no nisu domaći u uvodnih dvadesetak minuta imali nekih velikih prilika. 'Pomogla' im je zato neopreznost Mitrovića koji je srušio Vršajevića, pa je Pristovnik nakon intervencije pomoćnika u 23. minuti pokazao na 'kreč', s kojeg je siguran Vuković.

Hajdukovci su dominirali posjedom lopte, Torcida je bila raspjevana iako je početkom dvoboja na Poljudu 'izbrojano' samo 2500 ljudi (kasnije se skupilo osam tisuća)... Najžešći splitski navijači po običaju su, skandiranjem protiv HNS-a, iskazali svoje nezadovoljstvo aktualnim stanjem u hrvatskom nogometu. Cibalijina mladost bila je nemoćna u ofenzivnim akcijama, premijerno su zaprijetili Blaževiću tek u 39. minuti. Tada je, po sredini gola, iz daljine tukao Vitaić.

Gostujući trener Željko Kopić u nastavak je krenuo s Terzićem umjesto Čulića, ali njegov 'joker' ubrzo je postao tragičar. Startao je Terzić neoprezno na Stojanovića, a Pristovnik opravdano dosudio novi penal zaHajduk, kojeg je opet uspješno realizirao Vuković.

Cibalia je probala uzvratiti preko Bartolovića, kojeg je sa 16 metara spriječio protivnički blok. Omaleni napadač ubrzo je izašao iz igre, a tribine Poljuda nagradile su ga pljeskom. Ne zaboravljaju Splićani da je Bartolović nekoć nosio dres Hajduka i čak rušio Dinamo u najvećem derbiju...

U 73. minuti Caktaš jedan odbijanac, bez previše razmišljanja, lijepim udarcem posprema u mrežu nemoćnog Paradžikovića. Krstičević je odlučio promovirati 'bile tiće', u razmaku od pet minuta ušla su trojica talentiranih mladića – Kiš, Tomaš i Bencun. Potonji je zamijenio Andrijaševića, kojeg je Poljud prilikom izlaska glasno izviždao! Očigledno je da splitska publika itekako zamjera Andrijaševiću namjerni žuti karton kontra Slaven Belupa, kojim je 'izbjegao' derbi s Dinamom, kako bi mogao na – vlastito vjenčanje.

Četiri minute prije kraja 18-godišnji Milić glavom pogađa poslije udarca iz kuta i stavlja točku na 'i' uvjerljive i zaslužene pobjede Hajduka, koji se vratio na -5 za Dinamom. Barem do nedjelje, kada Zagrepčani u najzanimljivijem susretu kola gostuju u Koprivnici.

Tijek utakmice: Hajduk - Cibalia 4:0 (Vuković 23' (11m) i 50' (11m), Caktaš 73', Milić 86')

90+2' Završena je utakmica. Hajduk je pobijedio Cibaliju 4:0.

86' GOOOL!!! Milić je pogodio glavom nakon kornera.

84' Treća izmjena Krstičevića - Bencun je ušao umjesto Andrijaševića, koji je glasno izviždan prilikom izlaska iz igre!

82' Pljesak i za Vršajevića koji izlazi, odnosno još jednog klinca koji ulazi - Tomaša.

79' Velikim pljeskom nagrađen je dvostruki strijelac Vuković koji izlazi iz igre, ali i mladi Kiš koji je ušao umjesto njega. U istoj minuti Torcida je ponovo skandirala protiv HNS-a.

75' Puljić je probao iznenaditi Blaževića iskosa, ali prisebni vratar Hajduka izbacuje u korner.

73' GOOOL!!! Caktaš je sa 16 metara krasno iz prve pogodio jednu odbijenu loptu. U istoj minuti Puljić je u redovima Cibalije zamijenio Mišića.

63' Fino su kombinirali Splićani, da bi na kraju Milić iz velike daljine tukao silovito, ali i neprecizno.

61' Niko Tokić je zamijenio Bartolovića, kojeg su tribine Poljuda nagradile pljeskom. Podsjećamo, omaleni Bartolović nekoć je nosio dres Hajduka.

60' Lijepo je Vuković pucao s oko 18 metara, Paradžiković odbija u korner.

54' Bartolović je probao sa 16 metara, no od bloka je otišlo tek u korner.

50' GOOOL!!! Vuković je opet pogodio iz jedanaesterca.

49' Terzić je u svom kaznenom prostoru srušio Stojanovića, što je Pristovnik kaznio žutim kartonom i penalom.

46' Počeo je nastavak susreta. Kod Cibalije ušao je Terzić, a izašao Čulić. U međuvremenu je završila utakmica Zagreba i Intera, remijem 1:1.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

45' Vršajević je opet prošao zdesna i ubacio za Vukovića, koji s pet metara slabo puca glavom.

42' Žuti karton za Radoševića zbog prekršaja na Matošu.

39' Prvi pokušaj gostiju - opalio je Vitaić iz daljine, no samo u ruke Blaževića.

37' Hajduk je dominantna momčad. Splićani imaju loptu u svom posjedu čak 62% vremena, a Cibalia još nije zapucala prema golu Blaževića.

29' Spomenimo kako je Zagreb izjednačio protiv Intera golom Abdurahimija. U Kranjčevićevoj se igra 70. minuta.

26' S poljudskog Sjevera začuli su se uzvici protiv HNS-a.

25' U kaznenom prostoru domaćih pao je Mišić, ali Pristovnik je samo odmahnuo rukom.

23' GOOOL!!! Vuković je sigurno izveo penal za vodstvo Splićana.

22' Vršajević je prošao po desnoj strani, a onda pao nakon duela s Mitrovićem. Pristovnik je nakon intervencije pomoćnika pokazao na bijelu točku.

21' Vuković je primio jednu dugu loptu, a onda kraj dvojice čuvara iz okreta pucao preko vrata.

16'Stojanović je probio lijevu stranu i tražio Vukovića na prvoj vratnici, no zatvorili su Vinkovčani domaćeg napadača.

7' Nakon već četvrtog ubačaja iz kuta Splićana dogodila se gužva pred golom Cibalije, no snašli su se nekako gostujući braniči i otklonili opasnost.

4' Pokušaj Caktaša s distance, ali bez većih problema brani Paradžiković.

1' Utakmica je počela. Na Poljudu je tek 2500 gledatelja, no očekuje se da će ta brojka ipak porasti.

Uoči utakmice:

0' Izašli su službeni sastavi.

Hajduk: Blažević - Vršajević (od 82. Tomaš), Maloča, Milović, Stojanović - Radošević, Milić - Oremuš, Andrijašević (od 84. Bencun), Caktaš - Vuković (od 79. Kiš).

Cibalia: Paradžiković - Muženjak, Župarić, Mitrović, Rugašević - Mazalović, Čulić (od 46. Terzić), Matoš - Vitaić, Mišić (od 73. Puljić) - Bartolović (od 61. Tokić).

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb).