Povratak Boysa!

Dinamo demolirao Varaždin uz podršku Boysa: Ibanez i Kovačić 'izbušili' Krkleca!

Praćen gromoglasnim navijanjem tri tisuće Bad Blue Boysa Dinamo je pregazio Varaždin sa 7:0 u 8. kolu Prve HNL…

„Modri“ su poveli pogotkom Nikole Pokrivača u 17. minuti. Na 2:0 povisuje Lucho Ibanez u 42. minuti iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara od vrata Varaždina. Ibanez je pucao prizemno po sredini gola, a vrataru gostiju Denisu Krklecu lopta je prošla kroz noge. Fatos Beqiraj postigap je treći pogodak Dinama u 47. minuti. Lijepim pogotkom iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara Mateo Kovačić povisuje na 4:0 u 51. minuti.

Ibanez postiže svoj drugi pogodak na utakmici dalekometnom 'bombom' u 71. minuti. Argentinac je opalio iskosa s lijeve strane, sa tridesetak metara udaljenosti od gola Varaždina, a lopta je pogodila u lijevu Krklecovu stativu i odbila se mrežu. Pedro Morales postigao je šesti pogodak Dinama u 84. minuti, a konačnih 7:0 postavio je Ivan Krstanović u 90. minuti.

Ibanez je bio prvo ime utakmice, no dobro partiju pružio je i mladi Kovačić. Skauti Manchester Uniteda imali su što vidjeti.

BBB-ovci su se vratili na Maksimir nakon apstinencije od 13 mjeseci. Gromoglasno su bodrili „modru“ momčad tijekom devedeset minuta utakmice, ali naravno da nije moglo proći bez pirotehnike i neukusnog skandiranja na račun izvršnog predsjednika Zdravka Mamića kojeg su tijekom utakmice u nekoliko navrata pozivali da napusti Dinamo.

Dinamo - Varaždin 7-0 (Pokrivač 17' Ibanez 42', 71', Beqiraj 47' Kovačić 51', Morales 84', Krstanović 90')

U preostalim utakmicama 8. kola Prve HNL Split je došao do pobjede kod kuće protiv Lokomotive s 1-0, dok su Istra 1961 i Zadar na Drosini remizirali 1-1.

Tijek utakmice:

Kraj utakmice. Dinamo je ostvario sedmu pobjedu u osam odigranih kola Prve HNL te je time zadržao pet bodova prednosti ispred Hajduka na vrhu ljestvice.

90' GOOOL! 7:0 za Dinamo. Krstanović je bio strijelac.

84' GOOOL!!! Pedro Morales povisio je na 6:0.

73' Izlazi dvostruki strijelac Ibanez, a ulazi mladi Puljić.

61' GOOOL!!! Pukla je petarda na Maksimiru. Eurogol Ibaneza. Argentinac je 'opalio' s tridesetak metara iskosa s lijeve strane, a lopta je fijuknula u lijevu stativu Krkleca i odbila se u mrežu.

55' Iz igre su izašli Šitum i Badelj, a ušli su Sylvestr i Morales.

50' GOOOL!!! Kovačić zabija iz slobodnog udarca za 4:0. Kovačić je pogodio donji lijevi kut Krkleca.

49' Varaždin je ostao s igračem manje. Crveni karton dobio je je Goran Barišić zbog toga što je kao 'zadnji igrač' srušio Krstanovića.

47' GOOOL!!! Beiqraj je povisio na 3:0.  Beqiraj je oštro pucao s desetak metara iskosa s lijeve i pogodio mrežu Krkleca.

46' Počelo drugo poluvrijeme na Maksimiru. Istra i Zadar odigrali su 1:1, dok je Split pobijedio Lokomotivu 1:0.

45' Kraj prvog poluvremena u Zagrebu. Dinamo vodi protiv Varaždina 2:0. Istra je protiv Zadra izjednačila na 1:1 u 88. minuti. Pogodak je postigao Karabatić. Minutu prije kraja Split vodi 1:0 protiv Lokomotive.

42' GOOOL!!! Dinamo je poveo 2:0. Strijelac je Lucho Ibanez! Argentinac je opalio iz slobodnjaka, lopta je, čini se, prošla kroz živi zid, no išla je posred vrata, ali Krklecu prošla kror ruke u mrežu.

35' Krklec brani oštar udarac Beqiraja s ruba šesnaesterca.

U preostalim utakmicama osmog kola Prve HNL Split vodi 1:0 protiv Lokomotive pogotkom Ercega u 39. minuti, dok je Zadar poveo u Puli pogotkom Santinija u 72. minuti.

27' U ovim trenucima pao je intezitet utakmice. Varaždin se oslobodio pritiska Dinama.

22' Oko tri tisuće BBB-ovaca na sjevernoj tribini skandira: Mamiću, odlazi iz svetinje!

19' Šansa za Dinamo. Beqiraj je s dva metra pogodio gredu.

17' GOOOL!!! Dinamo je poveo 1:0, strijelac je Nikola Pokrivač. Nakon "lipera" u petercu Varaždina, lopta je došla do Pokrivača koji je volej udarcem s nekih četiri-pet metara zakucava u mrežu Krkleca. To je prvi gol Pokrivača pokrivača u "modrom" dresu otkad se vratio iz inozemstva u Dinamo.

7' Prvu šansu imao je Varaždin. Tokić je dobro pucao malo iskosa s desne strane, ali lopta je prohujala pokraj gola Lončarića.

1' Utakmica je počela uz gromoglasnu pjesmu Boysa: "Vjeruj nema života bez Dinama..." Na sjevernoj tribini okupilo se oko 3000 pripadnika BBB-a.

Sastavi:

Dinamo: Kelava - Ibanez, Šimunić, Vida, Vrsaljko - Kovačić, Pokrivač, Calello, Šitum - Beqiraj, Krstavnović

Varaždin: Krklec - Šimek, Gluhak, Barišić, Conjar - Lončar, Cerovečki, Grgec, Sačer - Glavina - Tokić

-----------------------------------------------------------------------

Nakon spektakularne utakmice s najvećim klubom na svijetu Real Madridom u Ligi prvaka pred tridesetak tisuća gledatelja, četiri dana kasnije momčad Krune Jurčić vraća se u realnost…

U osmom kolu Prve HNL na Maksimir stiže Varaždin.
„Ako smo pravi profesionalci, što mislim da jesmo, neće nam biti teško pronaći motiv za dvoboj s Varaždincima“, kazao nam je vratar Dinama Ivan Kelava dan uoči utakmice s Varaždincima.

Dodatni motiv „modrima“ mogao bi biti i povratak Bad Blue Boysa na sjevernu tribinu. Kažemo mogao, jer nije jasno kako će reagirati igrači na podršku „sjevera“, posebice ako se začuju slogani usmjereni protiv klupske vrhuške, odnosno izvršnog predsjednika Zdravka Mamića.

Kako su i najavili, BBB-ovci prekidaju „štrajk“ od utakmice s Varaždinom, ali i dalje neće dolaziti na europske oglede. Pred utakmicu je njih 2000 krenulo prema stadionu u povorci sa transparentima: Mamiću, odlazi!
Kako god, činjenica jest da bi „modri“ u teoriji morali profesionalnog odrađivati sve utakmice, no nogometaši ipak nisu strojevi. Jurčić je stoga ponovno odlučio promiješati momčad.

„Na travnjak će igrači koji nisu igrali protiv Reala. Njima će biti lakše ući u utakmicu jer nisu izravno doživjeli emocionalno i fizičko pražnjenje. Glavna misao vodilja bit će nam postizanje ranog pogotka“, ističe trener Dinama kojem je posao olakšan jer na raspolaganju ima dvije momčadi podjednake vrijednosti.

Ipak nije sasvim jasno koga će Jurčić poslati na travnjak. Najvjerojatnije će odmoriti Kelavu, kojeg će zamijeniti Lončarić, Tonela, koji je izvrnuo gležanj, Sammira, Leku i Rukavinu.

Iz postave koja je započela susret s Realom protiv Varaždinaca najvjerojatnije će zaigrati Vida, Badelj, Ibanez i Mateo Kovačić, kojeg, prema najavama britanskih medija, dolaze gledati skauti Manchester Uniteda.
Josip Šimunić nije imao pravo nastupa protiv Reala zbog suspenzije, pa će večeras debitirati u „modrom“ dresu pred domaćim navijačima, dok se Leandro Cufre oporavio od ozljede aduktora.

Jurčić će se ponovno vratiti formaciji 4-4-2, a sastav Dinama će najvjerojatnije izgledati ovako:

Lončarić – Vrsaljko, Vida, Šimunić, Ibanez – Šitum, Badelj, Pokrivač, Kovačić – Krstanović, Beqiraj.