Oproštaj od Pašalića

Bogata utakmica na Poljudu: Golčina Sušića, prekid i slavlje Hajduka

Pretposljednje kolo HNL-a zaključeno je trijumfom Hajduka nad Osijekom.

Hajduk je pobijedio Osijek 4:2 u utakmici koja je imala pregršt popratnih sadržaja.

Bila je to posljednja utakmica Marija Pašalića u dresu Hajduka, barem na neko vrijeme - veznjak Bijelih 1. srpnja postaje igrač Chelseaja i londonski klub će ga iduće sezone poslati na posudbu u neki od kluba iz pet najjačih europskih liga (kao najizglednije destinacije spominju se Verona, Lazio, Eintracht Frankfurt i Braga). Sredinom nastavka Torcida mu je podigla transparent 'Mario, sretno i hvala!'.

Osim odlaska Pašalića, dvoboj je bio zanimljiv i zbog činjenice da je Osijek Hajduku u tri dosadašnja susreta ove sezone prepustio svega dva boda. S Poljuda su poručili svojim igračima kako imaju imperativ pobjede u ovom dvoboju, a sudeći prema viđenom na terenu, igrači nisu iznevjerili očekivanja.

Što se tiče samih zbivanja na terenu, Hajduk je pred više od 5000 gledatelja poveo u 23. minuti sjajnim pogotkom Tina Svena Sušića. Reprezentativac BiH primio je jednu loptu na 19 metara, namjestio se i fantastično naciljao gornji desni kut gola Malenice. U 38. minuti Goran Milović postiže prvi prvenstveni pogodak u dresu Hajduka, u padu ljevicom sa 16 metara.

Početkom nastavka uslijedilo je ujedinjeno skandiranje sa (svih) tribina. Sjeveru su se u pokličima protiv HNS-a i Zdravka Mamića priključili i navijači s Istoka i Zapada, pa je u 57. minuti glavni sudac Marijo Strahonja iz Zagreba povukao igrače s travnjaka i poslao ih u svlačionicu.

Nakon 10 minuta igrači i službene osobe su se vratili, a dočekalo ih je identično skandiranje: "HNS pederi, nogomet ste sje...."

Igra je nastavljena, a Milović u 70. nakon kornera zabija glavom poslije ubačaja Bradarića. Pet minuta kasnije gosti smanjuju golom Borne Barišića iz slobodnjaka s 25 metara.

U 88. minuti Jean Evrard Kouassi nakon odbijanca vratara Malenice s 10-ak metara mirno pogađa u suprotni kut nebranjenje mreže. U petoj od 16 minuta sudačke nadoknade Danijel Cesarec postavlja konačan rezultat.