Slijedi Park prinčeva

Čačić odahnuo: Dinamo pobijedio Istru na krilima Vide i Sammira!

Dinamo je u 14. kolu Prve HNL pobijedio Istru na Maksimiru s 3:1...

Strijelci za Dinamo bili su Domagoj Vida (19, 57) i Sammir (23), a za Istru Goran Roce (33).

Nakon debakla protiv Zadra u hrvatskom Kupu, trener Dinama Ante Čačić protiv Istre nije imao pravo na novu pogrešku. Na klupi „modrih“ zadržat ga je mogla samo pobjeda. Remi bi bio jednak porazu. „Modri“ su od prve minute krenuli iznimno angažirano. Nagrada za takvu igru stigla je već u 19. minuti. Nakon kornera koji je izveo Sammir, stvorila se gužva pred vratima Istre. Rukavina je pogodio gredu, lopta se odbila do Vide koji iz neposredne blizine pogađa mrežu gostiju.
Na drugi pogodak čekalo se svega četiri minute. Obrana Istre loše je očistila opasnu situaciju pred svojim golom, Sammir je potegao iz prve s nekih dvadesetak metara i pogodio desni kut vratara Prskala.

Slično kao i protiv Zadra, obrana Dinama se uljuljkala nakon vodstva od 2:0. Istra je to vješto iskoristila. Anđelković je sjajno proigrao Rocu, a ovaj smireno pogađa mrežu Ivana Kelave.
Dinamo je na početku drugog poluvremena ponovno pritisnuo goste iz Pule, redale su se opasne situacije pred vratima Prskala, a konačnih 3:1 postavio je Vida u 57. minuti. Brozović je izveo takozvani „skraćeni korner“, obrane Istre loše se postavila, na prvoj stativi nije bilo nikoga, pa je lopta pala točno na nogu Vidi, koji s nekih pola metra pogađa mrežu.
Čačić je, dakle, „preživio“ na klupi „modrih“. No, slijedi gostovanje u Parizu kod Ibrahimovića i prijatelja. Bude li golijada...

Tijek utakmice: Dinamo - Istra 3:1

90' Kraj utakmice.

57' GOOOL!!! Vida je povisio na 3:1. Nakon slobodnog udarca, Vida je naprosto ugurao loptu u mrežu pokraj loše postavljene obrane Istre.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

39' Sammir je proigrao Beqiraj, ovaj puca iskosa s lijeve strane, ali Prskalo brani.

33' GOOOL!!! Goran Roce je smanjio na 2:1. Na pas Anđelkovića, Roce je pobjegao obrani Dinama i mirno matirao Kelavu.

23' GOOOL!!! Dinamo vodi 2:0, strijelac je Sammir. Nakon loše ispucavanja Istrine obrane, Sammir je potegao s dvadesetak metara i pogodio desni kut vratara Prskala.

19' GOOOL!!! Dinamo je poveo golom Domagoja Vide. Sammir je izveo korner, Čop je pucao, lopta se odbila do Rukavine koji pogađa gredu, lopta se odbila do Vide koji zabija iz neposredne blizine.

1' Utakmica je počela.

Trener Modrih Ante Čačić na klupi za pričuve ima sljedeće igrače: Mitrovića, Puljića, Ibaneza, Calella, Tomečaka, Carrasca i Brozovića.

Sastavi:

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pivarić - Ademi, Kovačić - Čop, Sammir, Rukavina - Beqiraj

Istra 1961: Prskalo - Čagalj, Sušić, Budicin, Milić - Anđelković, Pamić, Aganović, Havojić, Prgomet - Roce

Suci: Andrej Burilo (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Dejan Berger (Osijek), Domagoj Ljubičić (Osijek)