Bio je podcjenjivan, a sada ruši rekorde i postaje ključna karika Dinama

Vratar Dinama na početku sezone bio je kritiziran, pa čak i podcjenjivan, a sada se prometnuo u junaka "modrih"

Dinamo je pobijedio Rijeku 2:0, prema rezultatu, reklo bi se, prilično lako, ali za nova tri boda Vahine družine najzaslužniji je vratar Ivana Kelava, koji je u ključnom trenutku, kada se lomila utakmica, u 52. minuti kod rezultata 1:0 za „modre“, obranio jedanaesterac Đaloviću.

I nije to bila slučajna obrana, napadač Rijeke pucao je sasvim dobro, ali Kelava se protegnuo koliko je dug i širok, pa je krajnjim naporom izvadio loptu iz desnog kuta svojih vrata.

Kelava 984 minute bez pogotka i juri rekord Stojkića

Bila je to obrana za čistu desetku. Može se reći da Đalović nije promašio nego da je Kealava obranio jedanaesterac. Tako je Kelava ponajviše svojom zaslugom produžio niz bez primljenog pogotka na 984 minute, što je apsolutni rekord u povijesti Dinama, kada se radi o natjecateljskim utakmicama. Kelava je na putu i da sruši rekord Dragana Stojkića u 1. HNL.

Stojkić na vratima Slaven Belupa u sezoni 1999./2000. nije primio pogodak u komadu 684 minute. Kelava je bez primljenog pogotka od 11. kola i sada je došao do 624 minute a da nije vadio loptu iz svoje mreže. U sljedećem kolu na Maksimiru gostuje Varaždin, što znači da je sasvim realno očekivati novi upis Kelave u „modre almanahe“.

U trenucima kada lomi sezone i kada Hajduk "puše za vrat Dinamu", Kelava je najbolji igrač Dinama. Bio je sjajan na najtežim gostovanjima, tamo gdje je Hajduk očekivao da bi se Dinamo mogao okliznuti.

Spašavao Dinamu u Splitu, Rijeci, Bruggeu...

Kelava je prvo u Splitu, a zatim i u Rijeci donio ključne bodove „modrima“ koji su na taj način zadržali velikih sedam bodova razlike ispred glavnog rivala, Hajduka. Ne treba zaboraviti da je spašavao Dinamo i u Europskoj ligi, protiv Cluba Bruggea u obje utakmice, te Villarreala u Zagrebu.

Usprkos svim kritikama s početka sezone, pa čak i podcjenjivanju, Kelava postaje jedna od najvažnijih karika Vahina Dinama. Ako „modri“ budu prvaci i ako prođu u drugi krug Europske lige, Kelava će sigurno biti jedan od glavnih junaka Dinamove moguće povijesne sezone.