'Vi niste Hajduk'

Zabio Sharbini: Hajduk slavio nakon brojnih promašaja Zadrana!

U pretposljednjoj utakmici 17. kola Prve HNL Hajduk je kod kuće pobijedio Zadar koji je promašio brojne šanse protiv favorita.

Završena je i posljednja utakmica jesenskog dijela HNL-a za Hajduk i Zadar. Hajduk je pred četiri tisuće gledatelja slavio s 1:0 protiv Zadra koji je po prikazanoj igri možda zaslužio i bod na Poljudu. Splićani su se tako s nova tri boda približili Dinamu na šest bodova zaostatka pred nastavak prvenstva u veljači.

Imao je Hajduk velike sreće u ovoj utakmici. Do tri boda domaćin je došao nakon sretnog i spretnog pogotka Anasa Sharbinija u 74. minuti. Do tog trenutka na terenu je bolji bio Zadar. Gosti su promašili nekoliko velikih prilika, a u heroja utakmice prometnuo se branič Hajduka Mario Maloča koji je dva puta spasio vrata Subašića.

Čini se kako su gosti ipak nesretno ostali bez bodova na Poljudu, jer Hajduk je izgledao mlako i nezainteresirano, baš kao u posljednjim utakmicama. Torcida je igrače i trenera Balakova dočekala pljeskom unatoč svemu, no na kraju utakmice nije bilo oduševljenja na tribinama, pa čak ni nakon pobjede.

Torcida je nakon vodstva još jednom poručila igračima ''Igrajte p.....'', no nije baš pomoglo. Na kraju su im jasno dali do znanja što misle o njima skandirajući ''Vi niste Hajduk''. Zadrani su dobili zasluženi pljesak Tornada na gostujućoj tribini, jer su se kod favorita Hajduka predstavili u odličnom izdanju.

Bit će zanimljivo vidjeti što će zimska stanka donijeti na Poljudu. Najavljen je velik egzodus igrača, no pitanje je gdje će naći angažman. Također, bit će zanimljivo vidjeti tko će doći tj. za koja pojačanja Hajduk uopće ima novca.

Jedno je sigurno, Krasimir Balakov ima snažnu podršku čelnika Bijelih, no nisu je samo siromašan igrački kadar kriv za loše igre.

U posljednjem susretu ove HNL jeseni Osijek je slavio na domaćem terenu protiv Istre 1961 s 2:1 i tako na petom mjestu odlazi na pauzu. Puljani su 12. i predstoji im žestoka borba za ostanak.

Hajduk - Zadar 1:0 (Anas Sharbini 74)

GOOOOOOOL! U 74. minuti Hajduk je poveo golom Anasa Sharbinija! Barišić je ubacio, a Anas zabio iako je nespretno zahvatio loptu.

Tomasov je prvo loše pucao glavom, a onda nakon kornera uputo ubačaj koji je prošao praktički po gol liniji gostiju. Bilo je to u 60. minuti...

Mršić je u 58. minuti pucao zamalo pored lijeve vratnice domaćeg vratara.

U 55. minuti Begonja neometan puca ravno u Subašića sa sedam-osam metara.

U 53. minuti opet je Zadr bio opasan pred vratima Hajduka. Santini se nije snašao na nekoliko metara od gola gostiju. Hajduk je uvrazio minutu kasnije. Nakon udarca Barišića, Gluić je izbacio u korner.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nakon prvih 45 minuta Hajduk može biti sretan s 'nulom'. Zadrani su imali izraženije prilike i čak četiri udarca u okvir vrata, dok je Hajduk imao tek dva. Maloča je dva puta spasio Splićane i za sada je njihov najbolji igrač. Beskrva igra Bijelih u posljednjoj utakmici sezone, dok je na drugoj strani Zadar neopterećen i opasan. Domaći igrači napustili su travnjak uz gromoglasne zvižduke i poruke 'Vi niste Hajduk'.

Sjajan pokušaj Anasa Sharbinija iz slobodnog udarca u 41. minuti, ali uspio je u korner skrenuti loptu vratar Zadra Tomilsav Gluić.

Opet je Zadar umalo poveo. Ovaj put su Subašić i Maloča spasili vrata domaćih u 24. minuti. Zadrani su imali dva pokušaja, ali oba puta bili su neprecizni. Prvo je vratar Hajduka fantastično skinuo pokušaj Santinija s nekoliko metara, a onda je heroj domaćih Maloča glavom odbio loptu Begonje sa same crte.

U 15. minuti Zadar je mogao voditi. Mršić je pucao snažno s desetak metara, no Maloča je u stilu hokejaša tijelom blokirao udarac bacivši se na pod.