Balakov ga čeka i čeka: 'On će eksplodirati'

Hajduk je pobjedom nad Rijekom uhvatio bodove, no igra je i dalje loša. Sad slijedi odmor i pregrupiranje snage za domaći front.

Tri boda će se pisati, Hajduk je pobijedio Rijeku s 2:1 (1:0). Bila je to pobjeda koja će se brzo zaboraviti, Bijeli su bili slabi, ali nakon tri poraza zaredom bodovi su jedino bitni za Splićane. Nakon tri utakmice suše Splićani su i zabili, golove su dali Vukušić u 26. minuti i Andrić u 78. minuti.

''Najvažnije je da smo pobijedili, da smo uzeli tri boda. Znali smo da će biti teško, ovo nam šesta utakmica u dva tjedna, a to je ritam na kojeg naši igrači nisu navikli. Vidjelo se da nam treba još rada. Sada je najvažnije da se malo odmorimo, da mirno analiziramo sve i da idemo dalje s pozitivnom snagom. Nije bilo straha, bez obzira na tri poraza. Ne bojim se, onaj tko se boji ne treba se baviti nogometom'', rekao je Balakov nakon utakmice.

Rijeka je Bijele držala u konopcima sredinom drugog dijela, Balakov je zbog toga na travnjak poslao Brkljaču, ali sve zajedno to nije izgledalo dobro.

''Znao sam da nam treba još rada, sada sam se opet uvjerio u to. Ali, ovo je bilo psihološki teška utakmica, šteta što nismo prednost od 1:0 realizirali. Naš pad u drugom dijelu je posljedica umora, to je Rijeka osjetila'', kaže Balakov.

Opet je izostao konkretniji učinak Anasa Sharbinija.

''Anas radi dobro, neću ga mijenjati. Jednostavno, čekam da eksplodira, imam povjerenje u njega'', kazao je Balakov kojeg su posebno zadovoljili Andrić i Lima.

Rijekin trener Alen Horvat, debitant u Poljudu, bio je zadovoljan onim što je prikazala njegova momčad.

''Utakmica je imala dva različita poluvremena, Hajduk je u prvom dijelu bio bolji, dominirao. A u drugom smo mi bili bolja momčad, držali loptu. Hajduk je iskoristio svoju prigodu za 2:0, u tom golu se vidjela mladost i neiskustvo moje ekipe'', rekao je Horvat.