Bolji od Kazahstanaca

Andrić zabio za konačno prvu pobjedu u Turskoj!

Nogometaši Hajduka upisali su prvu pobjedu u sklopu priprema u Turskoj...

Nakon poraza od bečke Austrije 3:0, nogometaši Hajduka bili su uspješni u drugoj pripremnoj utakmici na pripremama u Antalyji. Svladali su pretposljednju momčad kazahstanskog prvenstva, vrijednu tek dva milijuna eura Kairat Almaty s 1:0, a jedini strijelac na utakmici bio je kapetan Srđan Andrić koji je poentirao iz slobodnog udarca u 20. minuti, prebacivši zid i pogodivši gornji desni kut protivničke mreže.

Krasimir Balakov nije koristio braću Sharbini i Marija Maloču, a igrali su Blažević (od 87. Stipica) - Barišić, Andrić (od 83. Milović), Neretljak, Lima – Andrijašević (od 75. Obšivač) – Gabrić (od 75. Tomaš), Ozobić, Kiš (od 55. Vuković), Caktaš (od 83. Kukoč) – Vukušić (od 63. Lendrić).

Dominirali su Splićani, posebno u prvom dijelu kada su snažnim ritmom doslovno Kairat sabili na njihovu polovicu. Nizale su se brojne prigode, a to je u 20. minuti iskoristio Andrić. Rivali iz Kazahstana nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Blaževića, imali su tek jedan korner.

Za Hajduk je nakon sedam godina zaigrao Mato Neretljak i odmah je obrana dobila na čvrstini. U nastavku su gosti pokušavali izjednačiti, ali Hajduk nije dopustio iznenađenje, čak je i propustio neke prigode za sigurnije vodstvo.

Splitski sastav čekaju još dva ispita u sklopu turskih priprema, protiv Vasluia i Maribora ili Lokomotiv Plovdiva.