Cigle sijale paniku

Fukare ciglama na igrače Željezničara!

Željezničar je na gostovanje kod Slobode došao sa svojih tristotinjak vjernih navijača. 'Domaćinsko suđenje' je dosada bio poprilično nepojmljiv pojam za BiH Premierligu no snašao je 'Želju'. Utakmica se nije prenosila na televiziji pa su navijači tuzlanskog kluba spremili strašnu artiljeriju...

Drugi dio sezone Željezničar je otvorio isto onako kao što je počeo i prvi - porazom od Slobode s 0:1.

Nakon Cocalićevog autogola u 17. minuti, kao što to obično biva, stigla je 'nesreća u nesreći' pa je Memišević isključen pred kraj prvog poluvremena. Sa desetoricom igrača Željo nije uspio poravnati.

'Razočarali su me pojedini igrači. U prvih dvadesetak minuta izgledali su izgubljeno. Vidio sam da je atmosfera napeta, da su domaći igrači grubi, da je sudija protiv nas, ali nije bitno. Morali su biti hrabriji', govori Demir Hotić, šef stručnog stožera Željezničara.

'Ovo mi je prva utakmica, odmah gostujuća, morat ću je dobro analizirati. Trebaju mi samo ratnici, oni koji će igrati isto i kući i na strani.'

'Ovo nema nigdje! Pa gađali su nas komadima betona, ogromnim kamenjem. Ponio sam sa sobom betonske komade da pokažem ljudima. Nemoguće je da je to normalno', zgrožen je bio Hotić u izjavi za 'Dnevni Avaz'.

Čovjek koji je skoro čitav igrački i trenerski vijek proveo u Njemačkoj, šokiran je prvim pravim susretom s BiH ligom.

'Domaći igrači su igrali previše grubo, a mi smo dobili crveni karton. U drugom poluvremenu imali smo više od igre, ali oni su se valjali po terenu bez ikakvih sankcija. Sudac se još smješkao', razočaran je trener Želje.

Iako su ga upozoravali da ga u Tuzli očekuje vatren doček, bio je iznenađen.

'Priznajem da ovo nisam očekivao, istina je da su me pripremali, ali kako neko može biti pripremljen da ga kao trenera gađaju ciglama. Tek mi je tamo postalo jasno zašto nisu dali da se utakmica prenosi na televiziji', ogorčen je Hotić.

Razgovor sa Blaževićem

Hotić kaže kako je prije utakmice razgovarao sa selektorom reprezentacije BiH Miroslavom Blaževićem.

'Opet ću pričati sa selektorom i reći mu šta se sve događalo u Tuzli. Mislim da nikome tko želi napredak BIH nogometa ne može biti svejedno', govori trener Željezničara.

Više od 300 navijača Želje bodrilo je svoju ekipu svih 90 minuta.

'Veliko hvala navijačima Želje, ono se zaista rijetko viđa. Strpali su ih u nekakav kut, nagurali ih kao stoku, ali su navijali kao da igramo na Grbavici. Svaka im čast! Nogometaši moraju ginuti na svakom terenu ako žele zahvaliti ovakvim navijačima', govori Hotić.