Kakva drama u Kijevu!

Pogledajte kako je Vukojević u posljednjim sekundama spasio Dinamo!

Hrvatski nogometni reprezentativac Ognjen Vukojević zabio je pogodak za Dinamo Kijev u 91. minuti utakmice protiv engleskog Stoke Cityja, kojim je donio bod svojoj momčadi.

U prvome kolu skupine E Europa lige Stoke City, menadžera Tonyja Pulisa, poveo je preko Jeromea u 55. minuti, nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka. Iako je Dinamo imao nevjerojatnih 73.7 posto posjeda lopte u svojim nogama i čak 19 udaraca više (22-3) od engleske momčadi, Kijevljani su do izjednačenja stigli tek u samoj završnici utakmice. Strijelac je bio Ognjen Vukojević u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon ubacivanja Jarmolenka.

szólj hozzá: Dyn 1-1 Ma

U drugom susretu skupine Beşiktaş je na svom stadionu deklasirao izraelski Maccabi iz Tel-Aviva s visokih 5-1.

Francuski PSG dobro je otvorio europsku sezonu pobijedivši Red Bull Salzburg s visokih 3-0 na Parku prinčeva u prvom kolu skupine F. Unatoč velikoj inicijativi od samog početka utakmice, PSG je poveo tek u 35. minuti utakmice iz najstrože kazne koju je izborio Jeremy Menez, a realizirao Nene. Na samom kraju prvog poluvremena na 2-0 povisio je Mathieu Bodmer, te je PSG mirno mogao otići na predah.

szólj hozzá: Psg 2-0 Sal

U nastavku je Jeremy Menez u 66. minuti utakmice zabio za 3-0, a utješni pogodak za goste djelo je Sekagyae.

szólj hozzá: Psg 3-0 Sal

U drugom susretu skupine F, španjolska momčad iz Bilbaa slavila je na gostovanju kod Slovana iz Bratislave s 2-1. Susaeta je doveo goste u vodstvo u 13. minuti utakmice. Guede je razveselio domaće navijače izjednačujućim pogotkom u 33. minuti, ali je Munain samo sedam minuta kasnije ponovno utišao tribine stadiona u Bratislavi zabivši za konačnih 2-1.

Ruska momčad Rubina iz Kazana lakoćom je prošla prvu prepreku u skupini A pobijedivši irski Shamrock Rovers s glatkih 3-0. Nigerijac Obafemi Martins doveo je goste u vodstvo nakon manje od 180 sekundi igre, a to je ujedno bio i jedini pogodak prvog poluvremena.

szólj hozzá: Martins 0-1 Shamrock-Kazan

U nastavku je Rubin svoju pobjedu potvrdio golovima Noboa u 52., odnosno Karadeniza u 62. minuti utakmice.

Drugi susret skupine između PAOK-a i engleskog Tottenhama, za koji je nastupio Vedran Ćorluka, završio je bez golova. Menadžer londonskog kluba Harry Redknapp u Grčkoj je nastupio s rezervnim sastavom kao što je i najavio prije utakmice.

U skupini B samo je danski Kopenhagen zabio jedan pogodak ukrajinskoj Vorskli, dok je utakmica između njemačkog Hannovera i belgijskog Standard Liegea završila bez golova.

Lazio je na svom Olimpicu uspio doći do boda protiv rumunjskog Vasluija. Rimljani su poveli u prvome poluvremenu preko Cissea koji je bio precizan iz najstrože kazne. U nastavu je rumunjski sastav, u svega dvije minute, preokrenuo rezultat s dva pogotka Wesleya od kojih je jedan postignut iz jedanaesterca. Bod rimskom sastavu donio je Sculli u 71. minuti utakmice.

U skupini C, do minimalnih pobjeda na početku natjecanja Europa lige stigli su domaćin PSV protiv poljske Legije (1-0), i rumunjski Rapid iz Bukurešta koji je kao gost bio bolji od izraelskog Hapoela s 1-0 .