2. kolo Europske lige

Vukojević izvukao tek remi protiv Maccabija, Tottenham jedva uvjerljiv protiv Shamrocka!

Nogometaši Tottenhama teže od očekivanog svladali su na svom White Hart Laneu irski Shamrock Rovers s 3-1 u 2. kolu A skupine Europa lige...

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad, Luka Modrić je svih 90 minuta odgledao s klupe za pričuve, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za sastav ''spursa'' koji se, sasvim neočekivano, u 51. minuti našao u rezultatskom zaostatku! Tada je Stephen Rice doveo goste u vodstvo, te izazvao pravi delirij oduševljenja Shamrockovih navijača.

Tottenham je, ipak, u razmaku od samo šest minuta s tri pogotka uspio spasiti obraz i osvojiti sva tri boda. Strijelci su bili Pavljučenko u 60., Defoe u 61. i Santos u 65. minuti.

Rubin Kazan i PAOK odigrali su 2-2 u ogledu u kojem je mrežu gostiju čuvao hrvatski 27-godišnji vratar Dario Krešić. U B skupini su uspješni bili Hannover u gostima kod Vorskle 2-1, te Standard kao domaćin Københavnu s 3-0. Standard i Hannover imaju 4 boda, København 3, a bez bodovnog učinka je Vorskla.

U C skupini, Legia je kao domaćin teškom mukom pobijedila Hapoel iz Tel Aviva s 3-2. U domaćoj momčadi je naš Ivica Vrdoljak odigrao s kapetanskom vrpcom prvo poluvrijeme, dok je kod gostiju Mirko Oremuš igrao do 84. minute.

PSV je u Bukureštu protiv domaćeg Rapida slavio s 3-1, iako su domaći poveli, a do 89. minute je rezultat bio 1-1. Tada je Toivonen poentirao za prednost momčadi iz Eindhovena, čiju je pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Matavž.

PSV vodi na ljestvici s maksimalnih 6 bodova. Legia i Rapid imaju po tri boda, a Hapoel je posljednji bez ijednog boda.

U derbiju 2. kola skupine F,  Athletic Bilbao je na svome San Mamesu svladao PSG s 2-0. Baski su s maksimalnih šest bodova preuzeli vrh skupine..

Athletic je od samog početka djelovao motiviranije i odlučnije što mu je već u prvih 45 minuta donijelo dva pogotka prednosti i rezultat kojim je utakmica i završila. Domaći su poveli u 20. minuti kada je Markel Laskurain Susaeta ubacio s desne strane, a Igor Gabilondo u padu matirao Nicolasa Doucheza.

U posljednjoj minuti prvog dijela Athletic je izveo vrlo sličnu akciju akciju, samo što je ovaj put s lijeve strane ubacio Jon Aurtenetxe, a zabio je Susaeta.

Pokušaj povratka Parižana u drugom poluvremenu praktički je uništen u 52. minuti kada je drugi žuti karton dobio Mohamed Sissoko.

U drugoj utakmici skupine Red Bull Salzburg je pred svojim navijačima u drugom dijelu slomio otpor Slovana i pobijedio s 3-0.

Maccabi iz Tel Aviva je u skupini E došao do prvog boda, odigravši na svome terenu 1-1 protiv kijevskog Dinama. Brown Ideye je doveo goste u vodstvo u devetoj minuti, da bi u 44. izjednačio Micha Dor. Za izraelski je klub do 71. minute igrao mladi hrvatski reprezentativac Roberto Punčec, dok je bosansko-hercegovački veznjak Haris Medunjanin proveo na terenu svih 90 minuta, baš kao i naš Ognjen Vukojević u dresu Dinama.

Stoke je u drugom dvoboju skupine s 2-1 bio bolji od Beşiktaşa.

Sporting je u skupini D došao do druge pobjede. U Lisabonu je s 2-1 nadigrao Lazio pogocima Rickyja van Wolfswinkelai Emiliana Insue. Strijelac za Rimljane, za koje je cijelu utakmicu odradio bosansko-hercegovački nogometaš Senad Lulić, bio je Miroslav Klose. Laziju nije pomoglo ni isključenje Insue u 51. minuti.