Nogometaši Porta bez većih su problema izbacili moskovski CSKA u osmini finala Europa lige...

Porto i bez Josea Mourinha ove sezone djeluje šampionski. U domaćem prvenstvu igra sjajno, a jednako je uspješan i u Europa ligi. U jesenskom dijelu prošetao se do nokaut faze natjecanja, pa zatim nanizao Sevillu i CSKA te tako izborio plasman u četvrtfinale.

Porto je već u Moskvi ostvario minimalnu prednost, a u uzvratu na domaćem terenu do prvog pogotka stigao je nakon 45 sekundi utakmice. Hulk je odlično izveo slobodnjak, lopta je prevarila kompletnu obranu i golmana te na kraju završila u mreži.

Prednost Portugalaca povećao je Guarin u 25. minuti, a Tošić je tek uspio postići počasni pogodak za goste. S ukupnih 3-1 Porto ide među osam najboljih i jedan je od glavnih favorita za titulu.

Golove s utakmice POGLEDAJTE OVDJE!

U ždrijebu četvrtfinala Europa lige bit će i španjolski Villarreal. Nilmar, Rossi i društvo donijeli su na El Madrigal prednost 3:2 iz prve utakmice u Leverkusenu, a šanse nisu dali Bayeru ni u uzvratu. Golovima Cazorle i Rossija slomili su protivnika, a Derdiyok je tek uspio ublažiti poraz.

Dalje ide i odlični nizozemski PSV, koji je nakon 0-0 kod kuće u gostima tukao Rangers. Jedini pogodak na utakmici zabio je Lens u 13. minuti.

Nakon Manchester Cityja, iz Europa lige ispao je i Liverpool. Redsi bez Luisa Saureza koji nema pravo nastupa u Europi nisu djelovali dobro u uzvratnoj utakmici protiv Brage, nisu uspjeli zabiti i Portugalci idu dalje zahvaljujući pobjedi 1-0 na domaćem terenu.