Nogometaši Villarreala uputili su četiri udarca prema golu Bayera iz Leverkusena i dobili 3-2 prvi dvoboj osmine finala Europa lige u Leverkusenu...

Ne osobito dobar dan Renea Adlera, njemačkog reprezentativca na golu domaćih, ponajprije je iskoristio vrsni brazilski napadač u španjolskom sastavu, 26-godišnji Nilmar. Ušao je u igru u 69. minuti utakmice umjesto Giuseppea Rossija, te odmah u sljedećoj minuti zabio, uz pomoć nespretnih braniča domaćih, gol za 2-1 vodstvo.

Samo dvije minute kasnije domaći su izjednačili pogotkom Gonzala Castra, da bi Nilmar svoj drugi gol zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Lijepo proigravanje Juana Oriola još je ljepše Brazilac primio, ušao u 16-erac s pritiskom jednoga domaćeg braniča na leđima i gurnuo Adleru loptu kroz noge.

Prvi gol za Villarreal zabio je Rossi u 42. minuti postigavši svoj sedmi ovosezonski gol u Europa ligi. Najbolji je strijelac natjecanja uz Portova Kolumbijca Radamela Falcaa. Nilmar je dosad ukupno zabio tri gola.

Čeh Michal Kadlec, lijevi bek Bayera za kojeg je interes nedavno pokazao Liverpool, doveo je momčad Juppa Heynckesa u vodstvo u 33. minuti najljepšim golom utakmice. Zabio je s 30-ak metara iskosa s lijeve strane u suprotni kut Diega Lopeza.

Golove s utakmice Bayera i Villarreal POGLEDAJTE OVDJE!

Na mjestu desnog beka cijelu je utakmicu odradio 21-godišnji Hrvat Domagoj Vida. Upisao je sedmi ovosezonski nastup u Europa ligi. Njih šest odradio je od početka do kraja.

Do velike je gostujuće pobjede u Moskvi kod CSKA-a došao Porto, koji je pobijedio krasnim golom Kolumbijca Fredyja Guarina s 25 metara udaljenosti u 70. minuti.

Braga je golom Brazilca Alana iz 11-erca koji je prouzročio Kyrgiakos u 17. minuti pobijedila Liverpool na svom travnjaku 1-0, dok su PSV i Glasgow Rangersi u Eindhovenu odigrali bez golova.