U završnicama dvoboja prolazak su u osminu finala UEFA-ine Europa lige izborili otočki klubovi Liverpool i Glasgow Rangers izbacivši iz daljnjeg natjecanja prašku Spartu odnosno lisabonski Sporting...

Liverpoolu su bez kapetana Stevena Gerrarda, kao i bez pojačanja Luisa Suareza i Andyja Carrolla, prijetili produžeci na Anfieldu. Spasio ih je toga Dirk Kuyt pogotkom glavom u 86. minuti igre, nakon kornera koji je izveo Raul Meireles.

U praškoj momčadi počeo je Manuel Pamić. Igrao je na mjestu lijevoga bočnog braniča do 90. minute kada ga je zamijenio Andrej Kerić. Pamić je zaradio žuti karton, a Kerić je za kratko vrijeme na travnjaku jednog iznudio (Lucas Leiva u drugoj minuti sudačke nadoknade). Njegov suigrač Vacek iz slobodnog udarca nije opasnije priprijetio Reini.

U prvoj je utakmici bilo 0-0. U osmini finala momčad Kennyja Dalglisha ide na boljeg iz sraza Lecha i Brage.

>> Najbolja tenisačica svijeta otkrila koliko obožava zvijezdu Liverpoola!

Rangersi su bez Nikice Jelavića ali sa Sašom Papcem u momčadi izborili osminu finala na Stadionu Joao Alvalade u Lisabonu, i to u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Richard Foster i David Healy kombinirali su po desnoj strani pripremivši pogodak Eduu, koji je iz neposredne blizine gurnuo loptu u mrežu na drugoj vratnici. Na njoj su bila još trojica (!) gostujućih nogometaša spremni učiniti isto.

U prvoj utakmici bilo je 1-1, tako da škotski prvaci idu dalje zahvaljujući dvama pogocima u gostima. Suparnik u osmini finala sastavu Waltera Smitha bit će PSV.

Nizozemci su u Eindhovenu iz natjecanja izbacili vodeću momčad francuske lige, Lille. Tragičar dvoboja bio je francuski napadač Pierre-Alain Frau, koji je u 22. minuti doveo svoju momčad u vodstvo (u prvoj je utakmici bilo 2-2), da bi u 62. zaradio drugi žuti karton zbog nepotrebnog prekršaja na sredini igrališta. U tom je trenutku bilo 1-1, a domaći su izjednačili sjajnim pogotkom Mađara Balasza Dzsudzsaka u 57. minuti, koji je majstorski matirao gostujućeg golmana pogotkom iz slobodnog udarca dok je ovaj još postavljao živi zid.

S igračem više Lens i Marcelo zabili su dva gola za pobjedu domaćih.

Bayer je u Leverkusenu, nakon 4-0 pobjede u Harkivu, nadigrao Metalist 2-0. Domagoj Vida odigrao je cijelu utakmicu za domaće.

Nakon što je Zenit izbacio Young Boyse, u drugome je rusko-švicarskom okršaju Spartak moskovskim remijem (1-1) potvrdio pobjedu iz prvog dvoboja kod Basela (3-2). Filip Ozobić nije ulazio u igru s klupe domaće momčadi.

Europa liga, uzvratne utakmice 1/16 finala:

Zenit – Young Boys 3-1, ukupno 4-3 (Lazović 41, Semak 52, Širokov 76 / Jemal 21)

Liverpool – Sparta P. 1-0, 1-0 (Kuyt 86)

Spartak M. - Basel 1-1, 4-3 (McGeady 90+1 / Chipperfield 15)

Sporting – Rangers 2-2, 3-3 (Mendes 42, Djalo 83 / Diouf 20, Edu 90+2)

PSV – Lille 3-1, 5-3 (Dzsudzsak 55, Lens 67, Marcelo 73 / Frau 22)

Bayer - Metalist 2-0, 6-0 (Rolfes 47, Ballack 70)