Sampdoria i Getafe su se oprostili od Europa lige nakon pet odigranih kola po skupini...

Ishodi utakmica petog kola Europa lige u skupinama H i I razriješili su pitanje kvalifikanata za 1/16 finala natjecanja sljedećeg proljeća...

Iz skupine H natjecanje će u nokaut-fazi nastaviti Stuttgart i Young Boys, i to nauštrb Getafea i Odensea. U skupini I dalje će se natjecati PSV Eindhoven i Metilist iz Harkiva, dok je, uz ranije poznati Debrecen, ispala i talijanska Sampdoria.

Od đenovske je momčadi na njezinu Massariju bolji bio nizozemski PSV iz Eindhovena pobijedivši 2-1. Iako su domaći poveli preko reprezentativca Giampaola Pazzinija u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Šveđanin Ola Toivonen preokrenuo je rezultat u korist momčadi Freda Ruttena pogocima u 51. i 90. minuti. Minutu prije drugog pogotka gostiju, u 89. minuti, zbog crvenog je kartona isključen mladi domaći napadač Marilungo.

Metalist je domaćom 2-1 pobjedom nad Debrecenom pobjegao pred Talijanima na nedostižnih pet bodova.

Što se tiče skupine H, švicarski su Young Boysi trebali domaću pobjedu nad Stuttgartom da bi, uz njemačkog predstavnika, osigurali nastavak natjecanja kolo prije kraja. Upravo se to i dogodilo u Bernu, premda je Bundesligaš do 81. minute vodio 2-1. U posljednjih su desetak minuta domaći nogometaši zabili tri gola i prošli dalje. BiH reprezentativac Senad Lulić igrao je za Young Boyse do 84. minute.

Utakmica će se pamtiti po dvoboju braće blizanaca, Davida (Young Boys) i Philippa (Stuttgart), 27-godišnjih Švicaraca koji su postali prvi blizanci koji su jedan protiv drugoga igrali u euro-kupovima.

Osim što je pobijedio, David se istaknuo i pogotkom. Doveo je svoju momčad u 1-0 vodstvo pogotkom u 34. minuti.

Europa liga, 5. kolo:

Skupina H:
Young Boys – Stuttgart 4-2 (D. Degen 39, Sutter 81, Mayuka 82, 87 / Pogrebnjak 48, Schipplock 68)

Odense – Getafe 1-1 (Andreasen 90+2 / Rios 17)