Bez puno muke

Varaždinci petardom 'torpedirali' amatere iz Andore za uspješan start u Europi!

Nogometaši Varaždina nisu se puno oznojili u prvoj utakmici prvog pretkola Europa lige...

Susretom 1. pretkola Europske lige protiv momčadi Lusitanosa iz Andore, Varaždincima je pripala čast da otvore novu natjecateljsku sezonu. I to 5:1 pobjedom.

S obzirom na brojne probleme domaćina, sreća je što je s druge strane terena stajala amaterska družina, kojoj je dolazak u Hrvatsku bio prilika tek za lijep zajednički izlet.

Naime, treneru Varaždinaca Samiru Toplaku dan prije utakmice poslušnost su otkazala dvojica nositelja igre, Dino i Filip Škvorc, koji su zbog toga što im klub duguje novac zatražili raskid ugovora na njegovu štetu.

Na travnjaku nije bilo ni najavljenog Roberta Punčeca, koji je zatražio poštedu jer već danas odlazi u nizozemski Den Haag na probu. Zadovolji li, Varaždinci bi za mladog reprezentativca mogli dobiti pola milijuna eura odštete. Bio bi to spas za klupsku blagajnu i momčad koja šest mjeseci nije dobila plaću, ali i dodatna briga za trenera Toplaka.

Osipanjem kadra Toplak već u susretu protiv Andoraca nije imao dovoljno igrača da popuni zapisnik. Varaždin je u prednost došao već u 4. minuti, kada je Nikola Šafarić iskoristio odlično proigravanje kapetana Davora Vugrinca. Unatoč brojnim prilikama, Varaždinci su do odmora uspjeli postići samo još jedan pogodak. U 39. minuti na 2:0 povisio je Dejan Glavica.

Na početku nastavka gosti smanjuju zaostatak zaslugom Bertrana. Taj je pogodak natjerao Varaždince na ozbiljnost, pa prvo u 57. minuti Glavica vraća dva pogotka prednosti, a dvije minute kasnije Šafarić povisuje vodstvo na 4:1. Peti pogodak djelo je Vugrinca u 78. minuti, a u posljednjoj je pocrvenio Pajac.

Uzvrat je za tjedan dana. (Agencija VLM)