Briljantni Vuga

Varaždinci nastavili svoj europski san: Slijedi Dinamo!

Nogometaši Varaždina izborili su 3. pretkolo Europa lige ukupnom 4-2 pobjedom nad moldavskom Iskrom Stal u 2. pretkolu. Nakon 1-1 iz prve utakmice, Varaždinci su u uzvratu pred domaćom publikom predvođeni Davorom Vugrincem slavili s 3-1...

Otvarajući gol, točnije eurogol, Vugrinec je zabio s tridesetak metara u same rašlje moldavskog sastava u 14. minuti. Već četiri minute kasnije bilo je 2-0 kada je poentirao Dean Glavica nakon asistencije Marija Sačera. Nadu gostima vratio je Andrej Novicov u 41 minuti kada je iskoristio pomutnju u obrani Varaždinaca, no pobjeda domaćina i njihov prolaz nije dolazio u pitanje, što je lob-udarcem u 70. minuti potvrdio Vugrinec.

Protivnik Varaždina u 3. pretkolu bit će bukureštanski Dinamo. Prvi susret igra se u Bukureštu 28. srpnja, dok je uzvrat u Varaždinu 4. kolovoza.

Europa liga, 2. pretkolo, uzvratne utakmice:

Varaždin – Iskra-Stal 3-1 (Vugrinec 14, 70, Glavica 18 / Novicov 41), prva utakmica 1-1