Pa na šta je mislio?

Srpski napadač prvo se pošteno osramotio, a onda postao heroj!

Napadač ukrajinskog metalista prvo se pošteno osramotio u utakmici u Ateni, a potom se prometnuo u pravog junaka...

Nogometaši Olympiakosa doživjeli su pravi šok u četvrtak navečer u Europskoj ligi. Klub koji je 38. puta bio prvak Grčke i trenutno vodeća momčad u domaćem prvenstvu, nije imala previše sreće u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige.

Naime, Grci su nakon pobjede u Harkivu protiv Metalista pred domaćim navijačima u uzvratu u Ateni vodili 1-0 i to posljednjih deset minuta. No, junak gostiju na kraju je bio srpski napadač Marko Dević koji se prvo propisno osramotio u 77. minuti. Tada je odlučio izvesti jedanaesterac poznatom "panenkom", no domaći vratar ga je pročitao, ostao na mjestu i na očaj Ukrajinaca mirno pokupio loptu.

No, Metalist je u 81. minuti preko Villagre ipak poravnao, a potom je nekadašnji član Voždovca Dević petim pogotkom u ovom natjecanju, odveo svoju momčad među osam najboljih u 86. minuti.

"Kada je Dević promašio penal, mislio sam da je gotovo. Ali ipak, tko bi drugi mogao zabiti u 81. i 87. minuti. Metalist se zbilja borio do posljednje minute", rekao je branič ukrajinske momčadi Sergei Pshenichnykh. Dević se tako na kraju prometnuo u pravog junaka, a njegove majstorije sigurno će biti potrebne Metalist u četvrtfinalu Europske lige ide na lisabonski Sporting.