Odlične utakmice

Schalke i Maccabi slavili petardama, Anderlecht stopostotan

U 3. kolu skupine J nogometne Europa lige gledatelji u Larnaci i Haifi mogli su svjedočiti dvjema "petardama".

Schalke 04 je kao gost s 5-0 savladao ciparski AEK, dok je izraelski Maccabi na svom terenu bio bolji od rumunjske momčadi Steaue iz Bukurešta, također s 5-0.

Njemački bundesligaš Schalke bio je i više nego uvjerljiv protiv ciparske momčadi AEK-a iz Larnace savladavši ih s visokih 5-0. Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar bio je dvostruki strijelac za njemačku momčad, dok su po jednom zabijali Lewis Holtby, Benedikt Höwedes i Julian Draxler.

Schalke je pitanje pobjednika riješio već do poluvremena kada je pogocima Holtbyja, Huntelaara i Höwedesa vodio s velikih 3-0. U nastavku su posao dovršili Draxler i ponovno Huntelaar i to u razmaku od svega dvije minute (87. i 88. minuta).

Schalke trenutno ima sedam bodova iz tri susreta na svom kontu i vodeća je momčad skupine ispred izraelskog Maccabija iz Haife koji je također s 5-0 bio bolji od rumunjske momčadi Steaue, te trenutno ima šest osvojenih bodova.

Na gotovo identičan način je Maccabi, za koji je svim 90 minuta odradio Jurica Buljat, slavio protiv rumunjske momčadi Steaue. Do kraja prvog poluvremena bilo je 3-0, a strijelci za izraelsku momčad bili su Wiyam Amasha dvaput i Yaniv Katan jednom iz jedanaesterca. U nastavku su, također u drugom djelu poluvremena, za konačnih 5-0 zabili Taleb Tawatha i Idan Vered. Spomenimo da je rumunjska momčad utakmicu završila s čak dva igrača manje nakon što su Bugarin Ilijev i Rumunj Bicfalvi zaradili crvene kartone.

Lokomotiv iz Moskve slavio je na svom stadionu protiv grčke momčadi AEK-a iz Atene s 3-1 u susretu 3. kola skupine L Europa lige. Čovjek koji je obilježio susret bio je Rus Dmitrij Sičev s dva postignuta pogotka. Dvadesetsedmogodišnji Rus je načeo mrežu grčke momčadi na samom početku drugog poluvremena, točnije u 47. minuti susreta. Rezultat 1-0 stajao je sve do 71. minute kada je Sičev srušen u protivničkom 16-ercu. Rus je sam pristupio izvođenju najstrože kazne, te bez većih problema pogodio za 2-0. Grk Dimitris Sialmas smanjio je u 89. minuti na 2-1, a svega četiri minute kasnije, odnosno u četvrtoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Ekvadorac Felipe Caicedo zabio je za konačnih 3-1.

U drugom susretu skupine L belgijski Anderlecht slavio je u Austriji protiv Sturma iz Graza. Bilo je 2-0 za goste, a oba pogotka pala su u drugom djelu utakmice, u razmaku manjem od 10 minuta. Najprije je Guillaume Gillet pogodio za 1-0 u 66. minuti utakmice, a konačnih 2-0 postavio je Argentinac Matias Suarez u 75. Hrvatski vratar Silvije Čavlina branio je cijelu utakmicu za austrijsku momčad, dok je Darko Bodul zamijenjen u 65. minuti susreta, također u redovima momčadi iz Graza. Anderlecht je vodeći u skupini sa maksimalnih devet bodova iz tri susreta, a slijedi ruski Lokomotiv sa šest bodova, te Sturm s tri. AEK je na začelju i dalje bez bodova.

U skupini K Wisla iz Krakova iznenadila je na svom stadionu englesku momčad Fulhama savladavši je s minimalnih 1-0. Jedini pogodak na utamici postigao je Izraelac Dudu Biton u 60. minuti susreta. Recimo da je Fulham igrao s igračem manje od 29. minute zbog isključenja Dembelea. Brojčane snage na terenu izjednačile su se u 87. minuti, nakon što je Argentinac Chavez, u poljskoj momčadi, dobio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton.

U drugom susretu skupine nizozemski Twente je kao gost slavio protiv danske momčadi Odensea s visokih 4-1, te se porazom Fulhama izdvojio na samom vrhu skupine K. Twente je poveo već u 13. minuti susreta preko Wouta Brame koji je zabio za vodstvo gostiju. Na 2-0 povisio je Šveđanin Emir Bajrami u 31. minuti susreta, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice je Belgijanac Nacer Chadli zabio za uvjerljivih 3-0 u 65. minuti i već je tada pitanje pobjednika bilo riješeno. Za domaćine je u 71. minuti smanjio Baye Fall, da bi 10 minuta kasnije Nizozemac Luuk de Jong postavio konačnih 4-1 za Twente. Nizozemska momčad predvodi skupinu sa sedam bodova, a slijede Fulham sa četiri, te Odense i Wisla sa po tri.

Europa liga, 3. kolo, rezultati:

Skupina J:

AEK Larnaca – Schalke 0-5 (Holtby 23, Huntelaar 35, 88, Höwedes 41, Draxler 87)

Maccabi Haifa – Steaua Bukurešt 5-0 (Asmasha 10, 20, Katan 38-11m, Tawatha 72, Vered 79)

Redoslijed: 1. Schalke 7, 2. Maccabi 6, 3. Steaua 2, 4. AEK Larnaca 1