Igrala rezervna postava

Rusi kod kuće iznenadili oslabljeni Tottenham!

Završena je prva utakmica 4. kola Europa lige. U sklopu skupine A Rubin je na Centralnom stadionu pred svojim navijačima porazio Tottenham 1-0...

Bila je to utakmica u kojoj je Rubin bio puno bolja momčad, a svoju nadmoć okrunio je lijepim golom izraelskog veznjaka Bebarsa Natcha iz slobodnog udarca u 55. minuti.

U redovima "spursa" nije zaigrao niti jedan od hrvatskih reprezentativaca (Kranjčar, Modrić, Ćorluka), štoviše, niti jedan nije ni konkurirao za susret. Tottenham su s klupe vodili pomoćnici Harryja Redknappa Kevin Bond i Joe Jordan budući je menadžer londonskog kluba u srijedu podvrgnut manjem operativnom zahvatu srca.

Tottenham je na travnjak istrčao sa rezervnim sastavom, što se svakako osjetilo na igri budući su "spursi" tijekom 90 minuta tek jednom zapucali u okvir gola Sergeja Rižikova.

U drugoj utakmici ove skupine A, PAOK je zasjeo na čelo ljestvice gostujućom 3-1 pobjedom nad Shamrock Roversima. Dva je gola za sastav iz Soluna postigao grčki reprezentativac Dimitrios Salpingidis, a jednog Giorgios Fotakis, dok je hrvatski vratar Dario Krešić susret odgledao s klupe za pričuve.

Nogometaši PSV-a osigurali su plasman u drugu fazu natjecanja remijem (3-3) protiv Hapoel Tel Aviva u sklopu 4. kola skupine C.

Na Philips Stadionu PSV je zaostajao 3-1, ali je potom golovima Ole Toivonena i Kevina Strootmana došao do boda koji im je i matematički osigurao prolaz. Valja reći da je Nizozemcima pri povratku pomogla i brojčana nadmoć budući su gosti iz Tel Aviva od 72. minute igrali bez isključenog Roeija Gordane.

U drugom susretu skupine Legia je u Varšavi slavila protiv bukureštanskog Rapida 3-1 u utakmici u kojoj su već od 25. minute imali igrača više nakon isključenja Dana Alexe. Ivica Vrdoljak odigrao je svih 90 minuta za Legiju.

U skupini B obje su pobjede ostvarili gosti, pa je tako Hannover slavio na gostovanju kod FC Københavna 2-1, a Standard Liege kod Vorskle 3-1. Standard i Hannover predvode ljestvicu s osam bodova i na korak su od osiguranja plasmana u 1/16 finala.

Europa liga, 4. kolo:

skupina A:

Rubin Kazan – Tottenham 1-0 (Natcho 56)

Shamrock Rovers – PAOK 1-3 (Dennehy 51 / Salpingidis 8, 38, Fotakis 36)

Redoslijed: 1. PAOK 8, 2. Rubin 7, 3. Tottenham 7, 4. Shamrock Rovers 0

skupina B:

FC København – Hannover 1-2 (N'Doye 67 / Schlaudraff 71, Stindl 74)

Vorskla Poltava – Standard Liege 1-3 (Kurylov 5 / Seijas 16, Kanu 45+4, Tchite 74)

Redoslijed: 1. Standard 8, 2. Hannover 8, 3. FC Kobenhavn 4, 5. Vorskla Poltava 1

skupina C:

Legia Varšava – Rapid Bukurešt 3-1 (Zyro 53, Radović 69, Kucharczyk 90+3 / Teixeira 65)

PSV Eindhoven – Hapoel Tel Aviv 3-3 (Wijnaldum 12, Toivonen 59, Strootman 87 / Damari 10, Temile 33, 47)

Redoslijed: 1. PSV Eindhoven 10, 2. Legia 9, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel Aviv 1