A sada - Fulham

Povijesni uspjeh Splita: Slomili Domžale za 3. pretkolo Europske lige!

RNK Split je drugom, povijesnom pobjedom protiv slovenskih Domžala izborio 3. pretkolo Europske lige, gdje ga čeka Fulham...

Nogometaši Splita pridružili su se Varaždinu u 3. pretkolu Europa lige. Splićani su u uzvratu 2. pretkola protiv Domžala na domaćem travnjaku slavili s 3-1 i tako s ukupnih 5-2 izborili dvoboj protiv Fulhama.

Split je iz prvog susreta donio prednost 2-1, ali uzvrat po njih nije krenuo dobro budući su Domžale povele u 46. minuti golom Lukasa Marija Horvata nakon udarca s ruba kaznenog prostora. Ipak, već sljedeće minute Split dolazi do izjednačenja nakon gola Duje Čopa. Do kraja susreta Split je još s dva gola potvrdio prolaz, a strijelci su bili Velimir Vidić nakon ubacivanja Ercega iz kuta i Goran Milović.

U 3. pretkolu Split će igrati protiv Fulhama koji je sa 4-0 u uzvratu, a ukupnih 7-1 ispratio sjevenroirske Crasaderse. Strijelci za Fulham bili su Andrew Johnson, Damien Duff, Bobby Zamora i Steve Sidwell.

U prvoj utakmici sljedećeg kruga domaćin će biti Split 28. srpnja, dok je uzvrat 4. kolovoza.

Europa liga, 2. pretkolo, uzvratne utakmice:

Split – Domžale 3-1 (Čop 47, Vidić 72, Milović 85 / Horvat 46), prva utakmica 2-1

Varaždin – Iskra-Stal 3-1 (Vugrinec 14, 70, Glavica 18 / Novicov 41), prva utakmica 1-1

Fulham – Crusaders 4-0 (Johnson 19, Duff 56, Zamora 66, Sidwell 70), prva utakmica 3-1