Kiks Atletico Madrida

Europska liga: Teška pobjeda Schalkea, posrtaj lanjskog finalista nakon velikog preokreta!

Nizozemski stručnjak Huub Stevens svoj je drugi mandat na klupi Schalkea započeo pobjedom protiv Maccabija iz Haife (3-1) u 2. kolu skupine J Europa lige...

Nije Schalke na svojoj Veltins Areni lako došao do trijumfa iako je igrao u najjačem sastavu. Christian Fuchs je, istina već u sedmoj minuti donio prednost domaćinu, ali u 34. je minuti izjednačio Idan Vered.

Taj se rezultat održao sve do 65. minute kada je Fuchs svojim drugim golom vratio Schalkeu vodstvo. Pobjedu je u 82. minuti potvrdio Jose Manuel Jurado. U obrani poraženog sastava svih je 90 minuta odradio naš Jurica Buljat.

U drugom okršaju ove skupine ciparski AEK iz Larnace je kod kuće odigrao neodlučeno (1-1) protiv bukureštanske Steaue.

Twente je u skupini K s 4-1 deklasirao poljsku Wislu, a prvo je ime utakmice s dva pogotka bio austrijski napadač Marc Janko. Mladog hrvatskog reprezentativca Darija Vujičevića nije bilo u kadru nizozemskog doprvaka. Fulham je u istoj skupini u gostima svladao danski Odense s 2-0, a dvostruki je strijelac bio Andrew Johnson.

Austrijski Sturm u završnim je minutama napravio preokret i došao do pobjede u gostima kod atenskog AEK-a (2-1) u skupini L. Grci su vodili od 51. minute nakon autogola Joachima Standfesta, da bi Thomas Burgstaller i Mario Haas u 87., odnosno 90. minuti osigurali sva tri boda momčadi iz Graza. Svih 90 minuta je vrata Sturma branio Silvije Čavlina, a u napadu je igrao Darko Bodul.

Anderlecht je jedina momčad u skupini L s maksimalnim brojem bodova. Klub iz Bruxellesa je slavio na gostovanju u Moskvi, pobijedivši Lokomotiv s 2-0.

Nogometaši belgijskog Club Bruggea napravili su odličan posao pobjedom u Bragi protiv istoimenog domaćina 2-1 u ogledu u skupini H.

Braga, finalist ovog natjecanja prošle sezone, povela je u 53. minuti pogotkom Barbose. Preokret i pobjedu gostima donijeli su Akpala u 71. minuti i Donk u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Isti scenarij dogodio se i u drugoj utakmici ove skupine. Domaćin, odnosno slovenski Maribor, poveo je protiv engleskog Birminghama 1-0 pogotkom Volaša u 29. minuti nakon velike pogreške gostujućeg vratara Doylea. No, u nastavku su gosti s dva pogotka stigli do pobjede 2-1, a strijelci su bili Burke u 64. i Elliott u 79. minuti.

Club Brugge vodi na ljestvici sa 6 bodova, Braga i Birmingham imaju po 3 boda, a Maribor niti jedan.

Švedski Malmö, posljednja prepreka zagrebačkog Dinama u kvalifikacijama za Ligu prvaka, i dalje je bez ijednog boda u G skupini nakon domaćeg poraza od bečke Austrije s 2-1. Metalist i AZ Alkmaar odigrali su u Harkivu 1-1, pa sada AZ Alkmaar i Metalist imaju po 4 boda, dok je Austria treća s bodom manje.

Celtic i Rennes bili su nadomak domaćih pobjeda u skupini I, no na kraju su i jedni i drugi osvojili samo po jedan bod. Celtic je u Glasgowu poveo protiv Udinesea već u 3. minuti iz penala koji je realizirao Sung-Yong. No, u 88. minuti je Abdi, također s bijele točke, postavio konačnih 1-1.

Rennes je, pak, poveo protiv Atletica iz Madrida u 56. minuti preko Montana. Konačnih 1-1 postavio je Juanfran u 87. minuti, samo sedam minuta nakon što je ušao u igru.

Atletico Madrid, pobjednik ovog natjecanja 2010. godine, predvodi ljestvicu s 4 boda, koliko ima i Udinese, dok su Rennes i Celtic prikupili po 1 bod.