breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Nije dobro: Hajdukovi protivnici u odličnoj formi

Suparnici splitskog Hajduka u Europskoj ligi Anderlecht i AEK imali su uspješan dan ubilježivši pobjede u nacionalnim prvenstvima, dok je Zenit remizirao.

AEK je u atenskom derbiju pobijedio Panathinaikos 1:0 golom Djebboura u 4. minuti utakmice. AEK se ovom pobjedom probio na treće mjesto sa 13 bodova, jednim manje od drugog Panathinaikosa, a pet od vodećeg Olympiakosa.

Anderlecht je u Bruxellesu slavio protiv Westerloa 2:0 premda je od 17. minute igrao bez isključenog Polaka. Anderlecht je do pobjede stigao golom Lukakua (32) i autogolom Mravca (78). Nakon 12 kola Anderlecht je drugi sa 24 boda, pet manje od vodećeg Genka, dok je Club Brugge osmi sa 19 bodova.

S obzirom da Hajduk sljedeću utakmicu Europske lige igra protiv Zenita na Poljudu (4.11.) treba istaknuti i remi ruske momčadi na gostovanju kod Anžija iz Mahačkale. Zenit je vodio 3:1, no domaćin je u zadnjih deset minuta zabio dva gol i iščupao bod. Strijelci za Zenit bili su Danny (9, 64) i Zirjanov (40). Zenit je i nakon 23 ligaška susreta bez poraza. Ostvario je 17 pobjeda i šest neodlučenih ishoda i vodi na ljestvici sa 57 bodova, šest više od Rubina, no Zenit ima i dvije utakmice manje. (Hina)